Tiks veidots pasaulē pirmais lielākais “dzīvais” QR kods

Otrdien, 3.jūlijā, plkst.16:30 Doma laukumā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) studenti veidos pasaulē pirmo lielāko “dzīvo” QR kodu, kurā integrēta saite uz potenciālajiem studentiem būtisku informāciju! QR koda veidošanā plānots iesaistīt vairāk nekā 150 dalībnieku, kas kopīgiem spēkiem veidos sarežģītu zīmējumu – QR kodu no cilvēkiem.

Jauniešu mērķis ir parādīt, ka apvienojoties daudziem cilvēkiem un liekot lietā savu radošo garu, spējas un uzdrīkstēšanos ir iespēja veikt kaut ko patiešām grandiozu un nebijušu. Šī pasākuma unikalitāte meklējama faktā, ka šobrīd tik populārie QR kodi tiek radīti un nolasīti ar moderno tehnoloģiju palīdzību. Šis būs pirmais un vienīgais gadījums ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, kad šādu tehnoloģisku kombināciju kāds mēģinās veidot no cilvēkiem tā, lai tā vēl joprojām būtu atpazīstama telefoniem un datoriem.

LU SZF aicina piedalīties šajā pasākumā ikvienu interesentu, kurš vēlas gūt fantastisku pieredzi un iespējams (publiskā izlozē tiks noteikti 5 laimīgie pasākuma dalībnieki) arī savā īpašumā iegūt divu dienu biļeti uz šī gada mūzikas un mākslas festivālu Positivus. Dalību pasākumā var pieteikt http://ej.uz/megarekordu

Kas ir QR kods?
QR kods (Quick Response Code), jeb divdimensiju svītrkods (citi to vēl sauc par matricas svītrkodu) ir balts kvadrātisks laukums, kas noteiktā veidā aizpildīts ar mazākiem melniem kvadrātiem. Tādējādi tajā var iekodēt vajadzīgo tekstuālo informāciju līdz pat 4296 simboliem (burti un cipari) vienā attēlā. Vairākus QR kodus var apvienot vienā lielā kodā un tādējādi var iekodēt milzīgus informācijas apjomus. QR kodus ļoti ērti var izmantot, lai informāciju no apkārtējās vides vienkāršā veidā “ienestu” mobilajās ierīcēs.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply