Aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju aizturētas divas kriminālpolicijas amatpersonas

Šā gada 17.jūnijā Valsts policijas (VP) Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju personu grupā aizturēja divus VP Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas inspektorus.

Noskaidrots, ka aizturētie nelikumīgi realizējuši spirtu trešajām personām un šobrīd VP IDB tiek pārbaudīta viņu saistība ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas “Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā un pēc Krimināllikuma 221¹.panta 2.daļas “Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, ja tas izdarīts atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un abām amatpersonām noteikts noteiktas nodarbošanās aizliegums jeb aizliegums ieņemt amatus, kas saistīti ar lēmumu pieņemšanu.

Valsts policija aicina sniegt informāciju Iekšējam drošības birojam par gadījumiem, kad policijas darbinieki nav godprātīgi pildījuši savus dienesta pienākumus vai arī pārkāpuši likumā noteiktās normas. Informāciju var sniegt zvanot uz anonīmo uzticības tālruni (automātiskais atbildētājs) – 67075456.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

One Response to “Aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju aizturētas divas kriminālpolicijas amatpersonas”

  1. jūlijs 23, 2016 at 3:04 pm #

    hi ive just installed registry mechanic on my pc?it found and repaired 112 errors what i want to know is it actually any good i ha#n7&v821e;t paid for it so im not that bothered,just want to know if there are any better free reg cleaners out there

Leave a Reply