Atklāts pirmais zemnieku produkcijas veikals „Saime”

Lai atbalstītu Latvijas ražotājus un sniegtu iespēju pircējiem iegādāties kvalitatīvus pašmāju produktus, 22. jūnijā tika atklāts pirmais Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) „Saime” produkcijas veikals. Svinīgajā ceremonijā un „Saimes” produktu degustācijā piedalījās un klātesošos sveica arī zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

„Ir atbalstāma un apsveicama ikviena aktivitāte, kas stimulē Latvijā ražotās pārtikas patēriņa pieaugumu vietējā tirgū, jo no tā iegūst gan patērētājs, gan lauksaimnieks un ražotājs, gan arī valsts kopumā. Sadarbība, kas izveidojusies šā projekta ietvaros starp uzņēmējiem un Latvijas saimniecībām, ne tikai palīdz atbalstīt pašmāju ražotājus un popularizēt Latvijas produktus, bet arī sniedz iespēju mazajiem ražotājiem savu produkciju piedāvāt plašākam pircēju lokam un attīstīt ražošanu. Novēlu jaunatklātajam veikalam „Saime” daudz pircēju un ceru, ka šis notikums būs labs piemērs arī citiem mazajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem apvienoties un iesaistīties kooperācijā,” uzsvēra zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Pirmais „Saimes” veikals atvērts „Maxima XXX” lielveikalā Rīgā, Slokas ielā 115. Veikalā, kurš aizņem 21 kvadrātmetru, būs pieejami aptuveni 470 dažādi produkti no vairāk nekā 16 saimniecībām. Kopumā projektā investēti aptuveni 19 000 latu.

„Esam ņēmuši vērā Latvijas iedzīvotāju arvien pieaugošo vēlmi iegādāties tieši pašmāju produkciju,” sveicot klātesošos, norādīja „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš. „Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka varam mūsu pircējiem sniegt iespēju iegādāties svaigus, kvalitatīvus, Latvijā audzētus un gatavotus produktus vienuviet, „Saimes” veikalā.”

LPKS „Saime” un lielveikalu tīkla „Maxima” īpaši izveidotajā tirdzniecības stendā ikvienam pircējam ir iespēja iegādāties dažādus Latvijas lauku labumus, tostarp piena, gaļas un maizes izstrādājumus. Savukārt gardēži var sevi un savu ģimeni palutināt ar dažādiem pašmāju izstrādājumiem, piemēram, kabaču ikriem, ogu kečupu ar ķiplokiem, burkānu sukādēm, sieru ar nātrēm un maurloku un olu liķiera saldējumu. Tāpat būs nopērkamas arī dažādas kūkas, ievārījumi, konservēti augļi un dārzeņi, medus, sulas, tējas un citi kvalitatīvi un gardi Latvijā ražoti produkti. Sortiments stendā tiks regulāri paplašināts ar jauniem, kvalitatīviem labāko Latvijas mazo ražotāju produktiem.

LPKS „Saime” valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits norādīja: „„Saimes” veikals lielveikalā „Maxima” ir ieguvums ne tikai pircējiem, bet arī ražotājiem – tas nozīmē, ka mūsu saražotā produkcija tagad sasniegs vēl vairāk Latvijas iedzīvotāju, turklāt mēs ceram šo sadarbību nākotnē attīstīt vēl plašāk un dziļāk.”
Savukārt Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons pēc svinīgās lentas pārgriešanas ceremonijas, atklājot „Saimes” veikalu, piebilda: „Pašmāju ražotāju spēku apvienošana kooperatīvajās sabiedrībās tāpat kā sadarbība ar lielveikaliem palīdz efektīvāk attīstīt produktu tirgū – tādējādi mēs varam prezentēt visu vietējo produktu klāstu. Turklāt šī sadarbība ar lielveikalu tīklu „Maxima” mums ir ļoti būtiska, jo tādējādi arī pilsētniekiem ir ērtāka pieeja lauku labumiem, ko piedāvā mūsu ražotāji.”

Projekta mērķis ir apvienot Latvijas ražotājus un saimniecības un sniegt iespēju arī mazajiem ražotājiem piedāvāt ekoloģisku augstas kvalitātes pašmāju lauku produkciju arvien plašākam pircēju lokam. Līdz ar projekta attīstīšanos un pircēju intereses pieaugumu līdzīgus stendus plānots izveidot arī citos „Maxima” lielveikalos visā Latvijā.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply