VID liedz nelegāli pārvietot pāri robežai 203 litrus degvīna un 536 tūkstošus cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Ventspils ostas muitas kontroles punktā, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot pāri robežai 203 viena litra tilpuma degvīna „Moskovskaya” pudeles bez akcīzes nodokļa markām, kas bija noslēptas vieglās automašīnas vadītāja un pasažieru bagāžā starp personīgajām mantām. Savukārt Silenes muitas kontroles punkta muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz austrumu robežas, atklāja mēģinājumu valstī ievest 536 160 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kas bija noslēptas mikroautobusā izveidotās dubultajās sienās un griestos.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 2012.gada 16.jūnija vakarā, VID muitas amatpersonas, veicot uz prāmja „Scottish Viking” uzbraucošo transportlīdzekļu kontroli, novirzīja padziļinātai pārbaudei kādu vieglo automašīnu Honda, ko vadīja 50 gadus vecs Latvijas pilsonis. Kontroles gaitā VID muitas amatpersonas konstatēja, ka automašīnas vadītāja un divu pasažieru bagāžā starp personīgajām mantām noslēpts liels daudzums degvīna pudeļu.

Padziļinātās pārbaudes rezultātā tika izņemtas 203 viena litra tilpuma degvīna „Moskovskaya” pudeles bez akcīzes nodokļa markām.

Transportlīdzekļa vadītājam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.³ pantu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Izņemtais alkohols un aizturētais transportlīdzeklis tiks nodots Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Savukārt 13.jūnijā Silenes muitas kontroles punktā, veicot transportlīdzekļa Volkswagen, padziļināto kontroli, VID muitas amatpersonas konstatēja, ka mikroautobusam ir izveidotas dubultās sienas un dubultie griesti, kur noslēptas cigaretes. Pārbaudes rezultātā tika izņemtas kopumā 536 160 „Premjer”, „NZ”, „Fest”, „Minsk”, „Queen” un „Winston” marku cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Transportlīdzekli vadīja 46 gadus veca Moldovas pilsone.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Cigaretes novietotas muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā, bet automašīna – aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz lietas izskatīšanai.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply