Līgotāji svētku paražas nemaina – pirktāko produktu augšgalā tradicionāli alus un siers!

Sākoties pirmssvētku nedēļai, ELVI veikalos tradicionāli pieaugusi pircēju interese par dažādu produktu iegādi svētku galdam. „Prognozējam, ka Līgo laikā, līdzīgi kā citus gadus, mūsu pircēji paliks uzticīgi tradīcijām un visvairāk pirks sieru un alu,” informē SIA Pārtikas Tirdzniecības Apvienība komercdirektore Laila Vārtukapteine, piebilstot, ka tradicionāli lielākais pircēju pieplūdums gaidāms tieši pēdējās pirmssvētku dienās.

ELVI veikalos vispirktāko produktu saraksta augšgalā tradicionāli ir alus un siers. „Šo produktu pārdošanas apjomi Līgo svētku priekšvakarā parasti pieaug vairāk nekā trīs reizes. Mūsu pircēji svētku galdam tāpat labprāt izvēlas uz uguns cepamos gaļas produktus, dažādus dārzeņus un augļus, kā arī stipros alkoholiskos dzērienus,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka arī šajā gadā tiek prognozētas līdzīgas tendences.

Tradicionāli pircēju lielākā aktivitāte novērojama pirmssvētku nedēļas pirmajā pusē, kā arī pēdējās dienās pirms Līgo. „Pērn kopējais ELVI veikalu apgrozījums pirmssvētku nedēļā pārsniedza 1,5 miljonus Ls. Prognozējam, ka šajā gadā pircēju iepirkšanās paradumi varētu būt līdzīgi,” informē L.Vārtukapteine.

Lai izzinātu pircēju iepirkšanās paradumus un vēlmes, veikalu tīkls ELVI, laika posmā no 11. – 17.jūnijam, veica pircēju aptauju, kurā piedalījās 543 respondenti. „Aptaujas ietvaros noskaidrojām, ka 69,4% ELVI pircēju svētkus svinēs un Līgo tradīcijas ievēros arī šogad. 54,3% aptaujāto atzina, ka svētkiem gatavosies savlaicīgi, neatstājot iepirkšanos uz pēdējo dienu. Interesanti, ka 68,5 % aptaujāto uzskata, ka svarīgākais produkts uz svētku galda ir siers un tikai 20,1%, – ka alus,” skaidro L.Vārtukapteine.

Vēlamāko un iekārojamāko produktu TOP 3 ir piena produkti, kurus noteikti iegādāsies 12% respondentu, 16,5% iegādāsies gaļas produktus un 16,7% – vieglos alkoholiskos dzērienus. 70,5% aptaujāto atzina, ka visērtāk pirmssvētku pirkumus izdarīt lielveikalos, jo tur ir plaša izvēle visām gaumēm, turklāt 62,4% respondentu norādīja, ka labprāt izvēlēsies iegādāties dažādas akcijas preces. 25% respondentu uzskata, ka Līgo produkcijai veikalos būtu nepieciešams izveidot speciālu stendu.

„Aptaujas dati un mūsu iepriekšējo gadu tirdzniecības rādītāji viennozīmīgi apliecina, ka Līgo svētki ir vieni no gada populārākajiem svētkiem, kuriem ir gadiem senas tradīcijas un ieradumi, tai skaitā ēdienu izvēlē un laika pavadīšanas ziņā,” uzsver L.Vārtukapteine, piebilstot, ka ELVI veikalu tīkls svētku laikā saviem pircējiem piedāvās visu svētkiem nepieciešamo, tajā skaitā Latvijas ražotāju gatavotos gardos sierus un, plašā sortimentā, Jāņu neatņemamo sastāvdaļu – alu.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply