Darba devēju ieteikto izglītības iestāžu TOPs rezultāti

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv iepazīstina ar darba devēju viedokli par darba tirgū aktuālām profesijām un ieteicamām izglītības iestādēm, kurās tās apgūt.

TOPs tiek veidots, balsoties uz darba devēju ieteikumiem, ar mērķi palīdzēt 33 500 pamatskolas un vidusskolas absolventiem šovasar izdarīt pareizo profesijas un izglītības iestādes izvēli.

Viedokli karjeras portālā Prakse.lv kopumā izteica 170 nozīmīgi Latvijas uzņēmumi, tostarp Latvenergo, Rīgas Siltums, Nordea, Rietumu banka, Cēsu alus, Severstaļlat, Grindeks, Maxima, Latvijas Valsts meži, RE&RE un daudzi citi, iesakot profesijas un izglītības iestādes, kuras tie uzskata par pietiekami atbilstošām speciālistu sagatavošanā, lai tiem piedāvātu darbu uzņēmumā.

LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone: “Caur TOPu mēs esam radījuši iespēju pašiem uzņēmumiem ieteikt jauniešiem, kuras profesijas apgūt, kā arī ieteikt izglītības iestādes, kuru īstenotās izglītības kvalitātei uzņēmumi uzticas. Iesaistoties TOPa iniciatīvā, darba devēji dod signālu jauniešiem izvērtēt savu laika un finanšu investīcijas izglītības iegūšanā, lai vēlāk būtu iespējams daudz sekmīgāk atrast vietu darba tirgū.”

TOPs demonstrē indikatīvas tendences par darba tirgū pieprasītiem studiju virzieniem. Šogad pieprasījumu pēc jauniem speciālistiem karjeras portālā prakse.lv darba devēji visizteiktāk apliecināja IKT un elektronikas (biežāk minētā profesija – programmētājs), metālapstrādes un mašīnbūves (automehāniķis), kā arī enerģētikas (elektroinženieris) nozarēs: ne tikai balsojot par profesijām un izglītības iestādēm, bet arī publicējot darba sludinājumus un prakses vietas. Tas sakrīt ar LDDK 12.jūnija preses konferencē prezentētiem nozares izpētes rezultātiem par darba tirgū pieprasītākajām profesijām.

Darba devēju TOP10 ieteiktākās izglītības iestādes:
1. Rīgas Tehniskā universitāte
2. Latvijas Universitāte
3. Banku augstskola
4. Latvijas Lauksaimniecības universitāte
5. Biznesa augstskola Turība
6. Rīgas Tehniskā koledža
7. Vidzemes augstskola
8. Rīgas Stradiņa universitāte
9. Alberta koledža
10. Rīgas Ekonomikas augstskola (Stockholm School of Economic)

“Rīgas Tehniskā universitāte saglabā līderpozīcijas jau gadu. Bet visstraujāko darba devēju uzticības kāpumu gada laikā piedzīvojušas Banku augstskola, Biznesa augstskola „Turība” un Rīgas Tehniskā koledža,” Jānis Logins, Prakse.lv vadītājs.

LDDK un prakse.lv pārstāvji iesaka jauniešiem, izvēloties studiju jomu un izglītības iestādi, ņemt vērā darba devēju un absolventu vērtējumu, kā arī darba atrašanas iespējas savā izglītības jomā. Izglītības iestādēm tiek rekomendēts pievērst lielāku uzmanību darba devēju iesaistei studiju programmu izstrādē, studiju kvalitātes vērtēšanā, kā arī apkopot informāciju par absolventu darba gaitām un karjeras attīstību.

Rezultātus detalizētāk ir iespējams aplūkot: http://www.prakse.lv/tops
Ņemot vērā, ka TOPs ir jauna iniciatīva, ar katru gadu pieaugot uzņēmumu skaitam, varētu mainīties arī pieprasīto profesiju spektrs un izglītības iestādes.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply