Aicina lielāku uzmanību pievērst regulārai datoru apkopei

Dators ir kļuvis par ikdienu lielai pasaules un Latvijas iedzīvotāju daļai, tomēr pārsvarā datorspeciālistiem ir jācīnās ar problēmām, kas varētu nenotikt, ja vien katrs datorlietotājs būtu pienācīgu uzmanību veltījis regulārai datora apkopei.

Datora apkope jāveic, ja tam tiek novērota uzkaršana, palēninās datora darbības ātrums, tas bieži “uzkaras”, dators ilgi startējas un dažreiz dators neieslēdzas vispār, bieži parādās datora sistēmas “kļūdu ziņojumi”, datora ventilators kļuvis skaļāks, datora darbība palēninās, klausoties mūziku, skatoties video vai strādājot ar datorprogrammām, arī, ja dators pats no sevis slēdzas ārā.

„Pirms datora tīrīšanas izslēdziet datoru un atvienojiet datoru no barošanas avota, izvēlieties savam datora korpusam un datora displejam atbilstošu tīrīšanas līdzekli, nekad nesmidziniet un nelejiet tīrīšanas līdzekli tieši virsū uz datora komponentēm. Ja tīrāt datora korpusu vai datora displeju, tad uzlejiet atbilstošo tīrīšanas līdzekli uz speciāli datora tīrīšanai paredzētas lupatiņas un tad tīriet.

Praksē bijuši vairāki gadījumi, kad klients sabojājis displeju, smidzinot tīrīšanas līdzekli tieši virsū displejam; Ja vēlaties iztīrīt datora ārpusi no putekļiem – varat to darīt ar parasto mājas putekļsūcēju, bet nekādā gadījumā neizmantojiet putekļsūcēju, lai tīrītu datora iekšpusi,” informē uzņēmuma “IT Katram” direktore Dagnija Lubiņa.

No putekļsūcējiem izmantot var vienīgi mazos pārnēsājamos putekļu sūcējus ar uzlādējamo bateriju, tomēr datora tīrīšanai vislabāk izmantot saspiesto gaisu.

„Esiet uzmanīgi tīrot datora iekšpusi, pārbaudiet vai nejauši neesat atvienojis kādu konektoru. Pirms datora iekšpuses tīrīšanas, uzlieciet antistatisko aproci, lai ar statisko elektrību nesabojātu datora komponentes. Pirms tīrīt ventilatoru, neaizmirstiet atvienot to no datora. Tīrot datora ventilatoru ar saspiesto gaisu, pieturiet ventilatoru ar roku, vai ievietojiet kādu priekšmetu, lai tas negrieztos, kad tīrāt to. Ja nepieturēsiet ventilatoru un tīrīsiet to ar spēcīgu gaisa plūsmu, varat to sabojāt. Bet principā, ja nav zināšanu elektronikā vai IT, labāk uzticiet datora tīrīšanu (fizisko apkopi) profesionāļiem,” turpina Dagnija Lubiņa.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply