SMILTENES PIENS “Piena Spēka Kauss” nonāk Daiņa Zāģera rokās

Sestdien, 16.jūnijā, Smiltenē norisinājās trešais „Siltums Jums Latvijas Spēkavīru čempionāta” posms. Spēkavīri Smiltenē viesojās pirmo reizi un šis posms paliks atmiņā ne tikai ar labo laiku, spraigām cīņām līdz pēdējam vingrinājumam, bet arī ar lielo skatītāju skaitu un azartisku atbalstu mūsu atlētiem.

Smiltenē startēja 11 spēkavīri, starp kuriem, diemžēl, cīņā nedevās pagājušā gada čempions Artis Plivda, jo iepriekšējā vakarā neveiksmīgi tika iegūta kājas trauma, taču Artis sparīgi atbalstīja pārejos atlētus.

Pirmajā vingrinājumā tika celta no zemes Nissan oficiālā pārstāvja Latvijā – Norde piedāvātā Nissan Juke automašīna, kurā laiski jauko laiku tikmēr baudīja divas dāmas no skatītāju vidus. Labi šis vingrinājums padevās Oskaram Martužānam un Didzim Zariņam – 7 reizes, bet nepārspēts šajā disciplīnā palika Dainis Zāģeris ar 9 reizes paceltu automašīnu.

Smiltenes piena kannas visilgāk taisnās rokās noturēt izdevās Robertam Kiperszo – 0:53,31, otrais šajā vingrinājumā palika Ildars Sviķis – 0:39,56, bet trešais – Dainis Zāģeris ar rezultātu 0:37,56.

Līvu alus/Lode stafete šoreiz bija īpaši smaga, jo, sešas reizes pārveļot 380 kg smago riepu, vēl bija jānes trīs 100 kg alus muciņas, kas atņēma spēkus pat vispieredzējušākajiem atlētiem. Neticami līdzīgā laikā šo stafeti veica Dainis Zāģeris un Andris Leišavnieks, viņu rezultāts atšķīrās tikai par nieka vienu sekundes simtdaļu un šajā divcīņā uzvarēja Dainis Zāģeris. Labi veicās arī jaunajiem – Edgaram Andersonam un Aivaram Šmaukstelim.

Triobet vikinga presi jeb 600kg smago baļķi pa 13 reizēm pacelt spēja gan Dainis Zāģeris, gan Didzis Zariņš, abiem šajā vingrinājumā dalīta pirmā vieta. 10 reizes smagumu izdevās pacelt Jānim Šleckum no Kuldīgas, bet 7 – Ildaram Sviķim.
Tolmets automašīnas nešanā šoreiz dominēja jaunība. Spraiga cīņa notika abu kuldīdznieku – deviņpadsmitgadīgā Oskara Martužāna un Edgara Andersona starpā. Beigās tomēr ātrāks izrādījās Andersons 0:14,07, savukārt Martužāna laiks – 0:14,99, trešajā vietā šajā vingrinājumā palika Dainis Zāģeris.

Pirms pēdējā vingrinājuma galvas tiesu un punktu ziņā pārāks bija Dainis Zāģeris un viņš izlēma, ka Siltums Jums Atlanta akmeņus necels, jo iepriekš bija guvis nelielu traumu, taču tas viņam netraucēja kopvērtējumā atkal triumfēt un kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Bet vislielāko pārsteigumu sagādāja jaunais Oskars Martužāns, kas pirmo reizi pacēla piecus akmeņus un tas viņam ļāva kopvērtējumā ierindoties godpilnajā trešajā vietā. Par šos sasniegumu bija priecīgs ne tikai Oskars pats, bet arī viņa treneris Māris Rozentāls. Visus sešus akmeņus, kā ierasts, pacēla tikai madonietis Didzis Zariņš, tādējādi ierindojoties otrajā vietā.

„Siltums Jums Latvijas Spēkavīru čempionāta” Smiltenes „Piena Spēka Kauss” rezultāti:

1 Dainis Zāģeris
2 Didzis Zariņš
3 Oskars Martužāns
4 Andris Leišavnieks
5 Jānis Šleckus
6 Edgars Andersons
7 Ildars Sviķis
8 Roberts Kieperszo
9 Aivars Šmaukstelis
10 Māris Blumfelds
11 Mareks Jēkabsons

Kopvērtējums pēc trim posmiem:

1 Dainis Zāģeris 30
2 Didzis Zariņš 24
3 Oskars Martužans 18
4 Mareks Leitis 17
5 Ingus Kaktenieks 16
6 Andris Leišavnieks 11
7 Edgars Andersons 11
8 Ildars Sviķis 11
9 Jānis Šleckus 10
10 Rolands Fersters 9
11 Roberts Kieperszo 3
12 Aivars Šmaukstelis 2
13 Mareks Jēkabsons 2
14 Māris Blumfelds 1
15 Oskars Brugemanis 0

Latvijas Spēka Atlētu federācijas vadītājs Māris Liepiņš bija patiesi gandarīts par pirmo viesošanos Smiltenē un cer, ka arī citus gadus Latvijas Spēkavīru čempionāts varētu norisināsies arī šeit. Laiks Smiltenē patiesi lutināja gan skatītājus, gan atlētus, visi bija priecīgi un gandarīti par Smiltenē pavadīto laiku.

Nākamie posmi norisināsies 7.jūlijā Jēkabpilī un 14.jūlijā Rojā, superfināls divas dienas 4.augustā Ventspilī un 5.augustā Koknesē, kā arī pāru sacensības 21.jūlijā Līvānos un 22.jūlijā Ērgļos, un Baltijas komandu mači 12.augustā Preiļos.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply