Mazda piesaka SKYACTIV-D dīzeļdzinēju 2013. gada 24 stundu sacīkstēm Lemānā

Mazda Motorsports nodaļa paziņojusi, ka pārdos jaunā SKYACTIV-D CLEAN DIESEL dzinēja sacīkšu versijas privātām komandām, kas startē Prototype 2 jeb LMP2 klasē autosacīkšu pasaule grandiozākajās izturības sacensībās – 24 h Lemānā. Lemānas dzinēju programma startēs 2013. gadā. Mazda bija un līdz šim brīdim ir pirmais un vienīgais Āzijas autoražotājs, kam izdevies uzvarēt šajās sacīkstēs. Tas notika 1991. gadā.

“Tas atjaunos mūsu kaislību pret Lemānu,” atzina Mazda Motorsports viceprezidents Džejs Amestojs. “1991. gadā mēs iegājām vēsturē, uzvarot ar rotordzinēju. Tagad vēlamies atgriezties uzvarētāju lokā ar dzinēju, ko uzskatām par visprogresīvāko un vienlaikus tīrāko no sērijveida agregātiem būvēto spēka iekārtu autosportā. Dzinēji būs pieejami Eiropas un ASV klientiem, kas piedalās LMP2 kategorijā kā pasaules izturības čempionātā WEC, tā arī Amerikas Le Mans seriālā ALMS.”

Dzinēji tiks izstrādāti sadarbībā ar Mazda Motor Corporation, Mazda Ziemeļamerikas nodaļu un SpeedSource Race Engineering. Jau sākušies izmēģinājumi uz jaudas stenda, bet testi trasē sāksies 2012. gada beigās.

Dzinējiem tiks izmantots sērijveida bloks no Mazda SKYACTIV-D 2,2 litru četru cilindru dīzeļdzinēja ar divpakāpju turbopūti. Saskaņā ar Mazda Motorsports Ziemeļamerikas nodaļas direktora Džona Dūnana vārdiem, “dzinējs nodrošinās izcilu dinamiku un degvielas ekonomiju apvienojumā ar kvalitāti, stiprību un izturību, kas nepieciešama lielisku ielas auto ražošanai un dalībai izturības sacīkstēs.”

Savukārt, Mazda Motor Corporation globālās pārdošanas un mārketinga izpilddirektors Masahiro Moro sniedza šādu komentāru: “Mazda izkopusi “nekad nepārstāj izaicināt” kultūru. Tās gars mūs izveda cauri 18 gadiem Lemānā, līdz mēs galu galā sasniedzām triumfu 1991. gadā. Šis gars ir arī SKYACTIV tehnoloģiju pamatā. Tā tika realizēta izmantojot daudzus tehnoloģiskus atklājumus. Man prieks, ka spēsim atbalstīt privātos klientus, kas piedalās Lemānā, piegādājot viņiem sacīkšu motorus, kas radīti uz mūsu SKYACTIV-D CLEAN DIESEL bāzes.”

Kinoaktieris Dempsijs kļūs par pirmā sacīkšu dīzeļa pircēju
Dempsey Racing komandā notiek plānošana un sagatavošanas darbi, lai kļūtu par pirmo Mazda SKYACTIV-D sacīkšu motora pircēju. Dempsey Racing līdzīpašnieks ir sacīkšu braucējs un aktieris Patriks Dempsijs.

Dempsey Racing piedalās GRAND-AM GT sacīkstēs kopš 2007. gada ar Mazda RX-8, un pirmais finišs ar vietu uz pjedestāla tika sasniegts 2011. gada Rolex 24 stundu sacīkstēs Deitonā. Komanda pastāvīgi uzlabo sniegumu trasē kopš pieteikšanās sacīkstēm, un tai pieder nozīmīgs ieguldījums Mazda uzvarai ražotāju ieskaitē 2010. gada GRAND-AM GT. Ar vairāku partneru kā VISITFLORIDA.com atbalstu Dempsey Racing paplašinājusi darbību līdz komandai Amerikas Le Mans seriālā, kur piedalās Protoype Challenge un LMP2 klasē, tā gatavojoties startam Lemānas 24 h. Komandas īpašnieks Dempsijs un līdzbraucējs Džo Fosters patlaban testē savu LMP2 mašīnu Virdžīnijā, kamēr autosporta pasaule pievērsās 80. Lemānas 24 h sacīkstēm, kas notika aizvadītajā nedēļas nogalē. Dempsijs un Fosters piedalījušies Lemānas sacīkstēs GT kategorijā, un nolēmuši atgriezties Francijā 2013. gadā ar LMP2 klases prototipu, kam uzstādīts Mazda SKYACTIV-D dīzeļdzinējs.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply