Briedis ar tehnisko nokautu uzvar spēcīgo ungāru; rangā pakāpjas par 150 vietām

Aizvadītajā sestdienā Jūrmalā Latvijas policists, bokseris Mairis Briedis (10-1, 8KO) nepilnos divos raundos uzvarēja savu līdz šim spēcīgāko un nopietnāko pretinieku – Atlantijas olimpisko spēļu dalībnieku Jozefu Nagi. Pats Mairis atzīst, ka spēka būtu pieticis visiem sešiem raundiem.

Kaut arī pašā cīņas sākumā iniciatīva bija J. Nagi, pavisam drīz to pārņēma Latvijas bokseris un jau pirmā raunda laikā M. Briedis ungāru pretinieku trīs reizes atstāja nokdaunā. Jau šajā brīdī tiesnesis vēlējās cīņu pārtraukt, taču tā tomēr tika turpināta. Otrais raunds ilga vairs tikai pārdesmit sekundes, jo Maira mērķtiecīgie un aktīvie uzbrukumi ungāram bija iznīcinoši un tiesnesis pieņēma lēmumu cīņu neturpināt, pasludinot Mairi par šīs profesionālās cīņas uzvarētāju.

Maira treneris, divkārtējs Eiropas čempions profesionālajā boksā, Elvis Mihaiļenko aizvadīto cīņu vērtē atzinīgi – ”Viss bija kārtībā!” Taču, runājot par publiskajā telpā pausto pārliecību, ka konkrētais pretinieks bijis vājš, tāpēc Mairim tik ātri un labi izdevies uzvarēt, treneris nesaprot, kāpēc tiek akcentēts ungāra vājums. ”Nevis pretinieks bija vājš, bet Mairis – stiprs,” ir pārliecināts E. Mihaiļenko. ”To labi ilustrē arī tas, ka pirms sestdienas cīņas Mairis bija spēcīgāko bokseru trīssimtniekā, taču tagad ir pacēlies jau uz 87. vietu.”

Nākamā cīņa Mairim gaidāma jau pavisam drīz – 6. jūlijā viņš piedalīsies ”Bigger’s Better” posmā Kiprā, kur viena vakara laikā 8 bokseri trīs raundos noskaidros spēcīgāko. Viens no favorītiem Kiprā ir Ukrainas sportists Pāvels Žuravļovs, kuru pagājušajā gadā Mairis uzvarēja.

Jautāts par to, kad Latvijas līdzjutēji klātienē varētu vērot nākamo Maira cīņu, E. Mihaiļenko provizoriski nosauc šā gada beigas. ”Jācer, ka pēc sestdienas turnīra, interese raisīsies gan atbalstītājos, gan skatītājos un mēs kopīgi šo sporta veidu varēsim attīstīt arvien aktīvāk!”

Pavisam kopā Mairis Briedis aizvadījis jau 11 profesionālās cīņas, no kurām uzvarējis desmit.

Jāatgādina, ka boksa vakaru Majoru sporta laukumā sestdien iesāka Latvijas un Īrijas nacionālo izlašu savstarpējās cīņas, kurās spēkiem mērojās mūsu un Īrijas labākie amatieru bokseri septiņās dažādās svara kategorijās. Kopumā Latvijas bokseri guva piecas uzvaras, Īrijas pārstāvis triumfēja vienu reizi, savukārt, viena cīņa beidzās ar neizšķirtu rezultātu.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply