Skrastiņa kļūst par pasaules militāro čempioni

No 8.līdz 14. jūnijam Dānijas pilsētā Ālborgā norisinājās 45. Pasaules militārais čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas izlase uz šo čempionātu ir devusies spēcīgā sastāvā, protams, par sieviešu sacensību lielāko favorīti jau pāris gadus tiek uzskatīta Aija Skrastiņa, kura arī šoreiz savu statusu attaisnoja – garajā distancē izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru. Savukārt sieviešu komandu vērtējumā pirmo reizi Latvijas komandai zelts, sudraba medaļa arī stafetes sacensībās. Teicami rezultāti arī pārējiem komandas dalībniekiem.

Apvidus bija ļoti sarežģīts un sagādāja spēcīgas grūtības ne vienam vien pasaules elites orientieristam. Vislabāk to raksturo necaurskrienami zaļš mežs ar sīku piejūras mikroreljefu.

Svētdien sportisti sacentās vidējā distancē un no latviešiem visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aija Skrastiņa, izcīnot 4. vietu. Vēl sieviešu konkurencē labāko desmitniekā spēja ieskriet arī Laura Vīķe – viņai 7. vieta. Kristīnei Kokinai 11. rezultāts.

No vīriešiem labākais sniegums Edgaram Bertukam – 13. vieta. Arī Andris Jubelis parādīja stabilu skrējienu, izcīnot 20. vietu.

Pirmdien tika sadalītas medaļas garajā distancē – vīriem tie bija 11,2 km, bet sievietēm 7 km.

Lai arī Skrastiņa pieļāva palielu kļūdu distances sākumā, tomēr pēc tam spēja veikt salīdzinoši precīzu skrējienu un izcīnīt ļoti pārliecinošu uzvaru ar vairāk kā 7 minūšu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju. Kokina un Vīķe kļūdījās uz vairākiem kontrolpunktiem, tomēr ar savu skrējienu spēja izcīnīt vietas labāko desmitniekā. Kristīne ierindojās 4. vietā, bet Laura uzrādīja 9. rezultātu. Meiteņu lieliskais sniegums nodrošināja diezgan pārliecinošu uzvaru komandu vērtējumā – par 8 minūtēm tika apsteigta Lietuvas izlase.

Arī vīriešiem garajā distancē augstvērtīgi rezultāti – Bertuks izcīnīja augsto 6. vietu, savukārt Sirmais uzlaboja iepriekšējās dienas pozīciju un ierindojās 17. vietā. Komandu vērtējumā Latvijas vīriem 7. vieta.

Sieviešu stafetē pirmajā etapā Latviju pārstāvēja Laura Vīķe un darīja to godam – Kristīnei Kokinai stafeti nododot otrajā vietā, 27 sekundes aiz līderēm Lietuvas sportistēm. Kokina otrajā etapā palaida garām arī Polijas komandu, un pēdējā posmā Latvija ieskrēja kā 3., 5 ar pusi minūtes aiz Polijas, 2 ar pusi minūtes aiz Lietuvas un pāris sekundes priekšā Igaunēm. Jāatgādina, ka Baltijas Čempionātā nācās piekāpties lietuvietēm un igaunēm. Bet ne šoreiz. Aija Skrastiņa, kura BČ nestartēja, pēdējo etapu veica ar vislabāko laiku no visām un finišēja drošā 2. vietā, 3 minūtes aiz Polijas sportistēm.

Vīriešu stafetes komanda sastāvēja no Edgara Bertuka, Andra Jubeļa un Mārtiņa Sirmā. Bertuks atkārtoja EČ sasniegto un pirmajā etapā finišēja līdera grupā, 2. vietā, tikai sekundes aiz Krievijas komandas. Otrajā etapā Andris Jubelis saglabāja izredzes pat uz uzvaru, jo finišēja kā piektais, tikai 49 sekundes aiz līderkomandas. Līderu grupā ietilpa 6 komandas un Mārtiņa Sirmā rīcība bija izšķirošā tajā, kādu vietu Latvijas trio ieņems stafetes beigās. Mārtiņš atstāja aiz sevis Igaunijas komandu, bet finišā nespēja turēt līdzi Somijas sportistam. Cīņa bija par trešo vietu un nācās palikt soli no pjedestāla – ceturtajā vietā.

Latvijas spēcīgākie orientieristi ir atgriezušies mājās un gatavošanās sezonas galvenajām sacensībām – pasaules čempionātam Šveicē, kas notiks jūlijā, jau noris pilnā sparā.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply