Pasaules militārais čempionāts orientēšanās sportā

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvalde 2012.gada 4.jūnijā uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu par 12 920 000 dažādu marku kontrabandas cigarešu kravu, kas sadarbībā ar Drošības policiju tika aizturēta kādā kravas automašīnā uz Daugavpils šosejas.

Svētdien, 2012.gada 3.jūnijā, VID Muitas kriminālpārvalde sadarbībā ar Drošības policiju uz autoceļa E22/A6 (Daugavpils šoseja) 120.kilometrā veica kāda Latvijā reģistrētā uzņēmuma kravas automašīnas muitas kontroli. Pārbaudot minēto automašīnu, tās kravas nodalījumā tika konstatēts ievērojams daudzums – 12 920 000 dažādu marku cigaretes ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Automašīnas vadītājs, kāds 1979.gadā dzimis Latvijas pilsonis, nevarēja izskaidrot nedz cigarešu izcelsmi, nedz uzrādīt kravas pavaddokumentus.

Par konstatēto faktu VID Muitas kriminālpārvaldē nākamajā dienā, 2012.gada 4.jūnijā, tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām. Automašīnas vadītājam ir piemērots aizdomās turamās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kravā esošās vairāk kā 12 miljoni cigarešu ir izņemtas un novietotas VID rīcībā esošajās telpās izņemto preču glabāšanai. Pēc nepieciešamo procesuālo darbību veikšanas tās tiks nodotas iznīcināšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, tādējādi novēršot ievērojama kontrabandas cigarešu daudzuma nonākšanu nelegālajā apritē. Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu aplēsēm novērstais kaitējums valsts budžetam ir aptuveni 1,36 miljoni latu.

Kravas izcelsme, valsts robežas šķērsošanas gaita un citi ar notikumu saistītie apstākļi un personas tiks noskaidrotas pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply