Pēc statistikas datiem, iedzīvotāji tērē vidēji 4,60 Ls par vienu braucienu, izvēloties lētāko taksometru uzņēmumu

Pēc preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktās aptaujas datiem, 86% aptaujas dalībnieku taksometru uzņēmumu izvēlās pēc izdevīgākās cenas, bet tikai 14% – pēc servisa kvalitātes un piedāvātajām lojalitātes programmām. Gudriem.lv taksometru pakalpojumu salīdzināšanas rīka statistika rāda, ka vidējā summa, kuru klienti maksā par vienu braucienu ar taksometru ir 4,60 Ls, bet vidējais brauciena laiks – gandrīz 15 minūtes

Veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka vairums taksometru kompāniju klientu – 86% – izvēlas taksometru uzņēmumu pirms tam noskaidrojot brauciena izmaksas un salīdzinot tās ar citu taksometru pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem, rezultātā izdarot izvēli par labu tam uzņēmumam, kurs piedāvā izdevīgāko cenu. Tikai 14% aptaujāto izmanto jau ierastu uzņēmumu pakalpojumus, sniedzot priekšroku kvalitatīvai apkalpošanai.

Komentējot aptaujas rezultātus, taksometru uzņēmumu pārstāvji atzīst, ka cenai nebūt nevajadzētu būt galvenajam faktoram pakalpojuma izvēlē. „Vairums ļaužu, kuri izvēlās taksometru pakalpojumus, balstoties tikai uz to cenu, rezultātā saskaras ar virkni problēmu, kā slikts serviss, aizkavēšanās u.c. Tomēr pēdējo gadu laikā esam ievērojuši, ka klienti ir kļuvuši gudrāki un cītīgāk pārdomā savu izvēli. Cilvēkiem, kuri regulāri izmanto taksometru pakalpojumus, ir izkristalizējušies 3-4 taksometru uzņēmumi, kuru pakalpojumus viņi izmanto un kuriem uzticas.”, skaidro Aleksejs Ivanovs – SmileTaxi & S Taxi pārstāvis. Taksometru uzņēmuma Avoiss pārstāvis Normunds Brieze uzskata, ka masīvais klientu pieaugums, kuri izvēlas taksometru uzņēmumu vadoties pēc piedāvātās cenas, rodas tādēļ, ka nozarē regulāri parādās jauni taksometru uzņēmumi: „Šie uzņēmumi cenšas iekarot savu vietu nozarē, izmantojot cenu dempinga metodi, tādējādi maldinot klientus, jo brauciens ar taksometru pēc cenas nevar būt līdzvērtīgs braucienam tramvajā vai trolejbusā!”.

Aptauja rāda, ka vairums klientu – 78% – aktīvi izmanto garantētās cenas piedāvājumu, kurš paredz iespēju klientam izvēlēties brauciena izmaksas taksometra pasūtīšanas brīdī. Tas nozīmē, ka vadītājam nav tiesības prasīt par braucienu lielāku samaksu, kā to, par kuru klients ir vienojies ar operatoru, pasūtot taksometru. „Mēs piedāvājam klientiem iespēju pirms brauciena vienoties par fiksētu pakalpojuma samaksu.”, skaidro Gudriem.lv pārstāvis Dmitrijs Zaznovs. „Šis pakalpojums klientiem ir ļoti ērts, jo jau brauciena sākumā ir zināma summa, kura būs jāmaksā brauciena beigās – klientam vairs nav jāseko līdzi maršrutam vai jāuztraucas par sastrēgumiem, kas varētu palielināt brauciena izmaksas”.

Dati rāda, ka vidējā brauciena vērtība Latvijā ir 4,60 Ls, vidējais nobrauktais attālums – 9,4km un ceļā pavadītais laiks – 14,8min. Populārākais brauciena maršruts ir no Rīgas mikrorajoniem uz lidostu Rīga.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply