„Latio”: Dzīvokļu pircēji arvien lielāku uzmanību pievērš mājas tehniskajam stāvoklim

Tipveida dzīvokļu pircēji arvien lielāku uzmanību pievērš mājas tehniskajam stāvoklim; aug interese arī par dzīvokļu iegādi renovētajās sērijveida mājās, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

„Daudzdzīvokļu mājas sērija pircējiem vairs nav tik būtisks faktors kā agrāk. Līdzās cenai un atrašanās vietai arvien lielāku uzmanību pircēji pievērš tieši mājas tehniskajam stāvoklim, arī komunālo maksājumu līmenim. Nereti populārāko sēriju māju stāvoklis ir slikts, kāpņu telpas ir nolaistas, nav sakārtoti apsaimniekošanas jautājumi, tādēļ pircēji mēdz atteikties arī no labu dzīvokļu iegādes šādās mājās. Palielinoties renovēto sērijveida māju skaitam, aug arī pircēju interese par dzīvokļu iegādi šajās mājās. Arī dzīvokļu cenu līmenis renovētās mājās ir augstāks,” uzsver „Latio” Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena maijā saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī un bija 586 eiro. Iepriekšējos četros šā gada mēnešos tika fiksēts neliels tipveida dzīvokļu vidējās cenas kāpums. 2012.gada piecos mēnešos sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena palielinājusies par 1,9%.

Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem maijā bija 22 000–29 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem – 29 000–39 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem – 34 000–46 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem – 41 000–54 000 eiro.

Savukārt Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu vidējā cena 2012.gada 1.ceturksnī bija 1160 eiro par kvadrātmetru. Salīdzinot ar iepriekšējā gada 1.ceturksni tā ir augusi par 7,2%. Rīgas centra jauno projektu dzīvokļu (tai skaitā arī pilnībā renovēto ēku) vidējā cena šā gada sākumā bija 2025 eiro par kvadrātmetru – par 10,2% vairāk nekā 2011.gada pirmajos trijos mēnešos. Vecrīgā un tās tuvumā esošo jauno projektu (arī pilnībā renovēto ēku) dzīvokļu vidējā cena 1.ceturksnī bija 3529 eiro – par 29% vairāk nekā 2011.gada sākumā.

Zemesgrāmatas datu analīze rāda, ka Rīgā pirkuma darījumu skaits ar dzīvokļiem šā gada četros mēnešos attiecībā pret 2011.gada janvāri – aprīli palielinājies par 41,1%, bet ar savrupmājām – par 25%. No visiem dzīvokļu darījumiem Rīgā ik mēnesi vidēji 10% ir darījumi ar jaunajiem dzīvokļiem. Dzīvokļu darījumu skaits Rīgā ir ievērojami lielāks par māju darījumu skaitu – četros mēnešos notikuši vairāk nekā 2300 dzīvokļu darījumu, kas veido 90% no visiem Rīgas mājokļu darījumiem.

Kategorija: Īpašums
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply