Iepazīstas ar pilsētas arhitekta biroja turpmākajiem darba plāniem

Pilsētas attīstības komitejas sēde šodien norisinājās Rīgas pilsētas arhitekta birojā, kur biroja direktors Gvido Princis iepazīstināja deputātus ar savu skatījumu par šīs institūcijas turpmāko darbu un galvenajiem uzdevumiem.

– Biroja misija ir arhitektūras procesa kvalitātes veicināšana – piedaloties jaunu vērtību radīšanā, aizsargājot jau pastāvošās vērtības, iesaistoties attīstības plānošanā un vides ilgtspējas nodrošināšanā, – uzsvēra G.Princis.

Kā biroja galvenos uzdevumus viņš minēja – veicināt Rīgas arhitektūras procesā iesaistīto pušu sadarbību, sniegt atbalstu projektu īstenošanas procesā, diskutējot par plānošanas dokumentu saturu un projektu pievienoto vērtību. Nepieciešams arī aktualizēt pilsētas arhitekta kolēģijas darbu, īstenot programmas sabiedrības izglītības jomā, popularizēt Rīgas arhitektūras sasniegumus.

Biroja darba tuvākajos plānos ir Vecrīgas maketa ekspozīcijas izvietošana Rātsnamā, Rīgas balvas arhitektūrā’2012 organizēšana, Starptautiskās arhitektu dienas norises. Plānots turpināt arī iepriekšējos gados aizsāktās „Šmēlinga sarunas”, diskutējot profesionāļu vidē par Rīgas arhitektūras aktualitātēm. Ir arī iecere organizēt arhitektūras ideju konkursu „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply