VID liedz nelegāli ievest valstī vairāk nekā 104 tūkstošus cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz austrumu robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 104 240 dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas aiz vieglās automašīnas aizmugures bampera, kā arī vilciena pasažieres ceļasomās.

Vakar, 2012.gada 4.jūnijā, Indras muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, veicot vilciena Minska – Rīga pasažieru muitas kontroli, konstatēja, ka kādas 21 gadu vecas Baltkrievijas pilsones deviņās ceļojuma somās atrodas nedeklarētas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas 96 840 „Premjer”, „Queen”, „Winston”, „NZ” un „VIP” markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Šodien, 5.jūnijā, Vientuļu muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot automašīnas Volkswagen padziļināto kontroli, konstatēja, ka aiz automašīnas aizmugures bampera noslēptas 7 400 „Kiss” markas cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām. Automašīnu vadīja 24 gadus vecs Latvijas pilsonis.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, bet automašīna – Vientuļu MKP aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz attiecīgo lietu izskatīšanai.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply