Mikro klases burātāji čempionu titulus izcīnījuši ļoti stiprā vējā

2012. gada 3. jūnijā Usmas ezerā ar maksimālo, astoņu braucienu skaitu Usmas jahtklubā noslēdzies Latvijas atklātais čempionāts Mikro klases jahtām, kas reizē bija arī Eiropas kausa 2012 ieskaite. Visu nedēļas nogali laikapstākļi burātājus nelutināja un tiem nācās sacensības aizvadīt ļoti stiprā vējā, kas izraisīja nevienu vien jahtas apgāšanos un sadursmes.

No sešpadsmit dalībnieku jahtām kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Krievijas komanda ar Proto divīzijas jahtu Katrin (kapteinis – Alexey Bunzya). Ar piecu punktu starpību otrajā vietā ierindojās Latvijas Racer divīzijas jahta Evo (kapteinis – Rihards Vaivods) un, zaudējot tikai vienu punktu, jahta Flame (Matīss Alviķis) izcīnīja trešo vietu, lai gan arī ceturtās vietas ieguvējiem – jahtai Micros (Vladimirs Smoļakovs) bija tāds pats punktu skaits. Tā gan pēdējā braucienā izstājās tehnisku iemeslu dēļ.

Cruiser divīzijā ar zelta medaļu tika sveikta jahtas Aka komanda (kapteinis – Kristaps Kārkliņš). Ar tādu pašu punktu skaitu otrie – Evo II (Nils Trapāns) un, atpaliekot tikai par vienu punktu, – Vinda (Aivars Lakstīgala).

Ļoti mazā punktu starpība starp godalgotajām un tālākajām vietām liecina par dalībnieku līdzvērtīgo sportisko līmeni, savukārt spēja cīnīties un sasniegt maksimumu pagājušās nedēļas nogales smagajos laika apstākļos – par viņu meistarību. Ja pirmajā sacensību dienā diezgan nestabilā un vājā vējā par pirmo vietu cīnījās A. Bunzya komanda pret M. Alviķi ar Flame, kas abos braucienos uzvarēja, tad sestdien, lielākos viļņos un stiprā vējā, četros raitos braucienos līderos stabili ierindojās arī jahtas Micros un Evo. Savukārt Cruiser divīzijā pirmais trijnieks bija atšķirīgs gandrīz katrā no braucieniem.

Svētdien vēja ātrums gandrīz sasniedza klases noteikumiem atbilstošo maksimumu (25 mezgli). Vienā no braucieniem spinakera kursā apgāzās jahta Flame, bet komanda bez papildu palīdzības spēja ļoti veikli tikt atpakaļ jahtā un turpināt sacensības, nezaudējot savu pozīciju pret sekojošajiem konkurentiem. Jāatzīmē, ka šī jahta arī nebija vienīgā, kura apgāzās. Taču, ja neskaita vēja saplēstās buras un sadursmēs apskādētās jahtas, sacensības noritēja bez starpgadījumiem un glābēju iejaukšanās nebija nepieciešama.

Sacensības bija ļoti interesantas laika apstākļu, sportiskā līmeņa, tempa un dinamikas dēļ. Čempionāta organizatori ir pateicīgi profesionālajai tiesnešu kolēģijai un atbalstītājiem – firmām Regate, Harken, privātajai alus darītavai Brālis un Marekam Birzniekam. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi mikro klases sportistu sasniegumiem Latvijas olimpiādē, citos Eiropas kausa posmos un Pasaules čempionātā, kas šogad notiks Austrijā, un citās šīs sezonas sacensībās. Detalizēti rezultāti, fotogrāfijas un video materiāli apskatāmi Latvijas Mikro klases jahtu asociācijas mājas lapās www.microclass.lv vai www.facebook.com/microclasslv.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply