Domenikss aizvadīta bērnu drošībai veltīta pēcpusdiena

Aizsāktās tradīcijas ietvaros, Domenikss Auto tirdzniecības centrā, Krastā iela 34 notika bērnu drošībai veltīta pēcpusdiena. Pasākuma laikā vecākiem bija iespēja ieklausīties ekspertu stāstītajā par drošu bērnu pārvadāšanu automobiļos, par pareizu bērnu sēdeklīšu izmantošanu un par tipiskākajām bērnu traumām vasarā. Savukārt SEB drošas braukšanas eksperti rādīja paraugdemonstrējumus bērnu drošai pārvadāšanai. Bez informatīvajiem pasākumiem Mercedes-Benz ģenerālpārstāvis Latvijā bija parūpējies par izklaidējošām aktivitātēm bērniem un vecākiem.

„Bērnu diena ir brīnišķīgi svētki, taču katrai gada dienai būtu jābūt tādai, kad mēs domājam un rūpējamies par savām un citu atvasēm,” saka bērnu ķirurģijas profesors Aigars Pētersons, „vesels bērns ir ģimenes lielākā laime un prieks. Tāpat jāatceras, ka veseli un izglītoti bērni ir valsts attīstības stūrakmens, jo tieši viņi būs tie, kuri pēc gadiem šeit dzīvos.” Profesors ir pārliecināts, ka katra bērna veselība un dzīvība ir zelta vērta. Sevišķi šobrīd, kad valstī ir zema dzimstība un tik daudzi ir izbraukuši. „Sociālie pētījumi liecina, ka mūsu sabiedrībā prioritātes šobrīd ir materiālais stāvoklis un darbs. Veselība atrodas tikai sestajā vietā. Mans vēlējums Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā ir tāds, lai šī situācija mainītos. Preventīvas rūpes, piemēram, pareiza bērnu auto sēdeklīšu lietošana braucot ar auto, vai ķiveres un bruņu izmantošana pārvietojoties ar velosipēdu vai skrituļdēli, kā arī pašu bērnu izglītošana par drošību ir labākais, ar ko sākt,” tā prof.A.Pētersons.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka zīdaiņiem un maziem bērniem, kas tiek pārvadāti automašīnā, visu brauciena laiku ir jābūt piesprādzētiem bērnu sēdeklītī. Diemžēl nereti vecāki pārkāpj šos noteikumus pakļaujot riskam savas atvases. Galvenokārt tas notiek divu iemeslu dēļ – vai nu vecāki nav izglītoti par pareizu bērnu sēdeklīša lietošanu vai arī vecāki nevar atļauties iegādāties atbilstošu sēdeklīti bērna svaram un augumam. Domājot par bērna drošību automašīnā, jāatceras, ka tā ir pašu vecāku rokās. Bērnu drošība ir tieši atkarīga no pieaugušo zināšanām un rūpēm. Sevišķi tas ir aktuāli sākoties vasaras sezonai, kad pieaug ģimenes izbraukumu skaits.

Bērnu drošībai veltītajā pēcpusdienā vecākiem bija iespēja iztaujāt ekspertus prof.A.Pētersonu, SEB Dzīvības apdrošināšanas korporatīvo un private banking darījumu vadītāju Ināru Skadiņu un Domenikss pēcpārdošanas vairumtirdzniecības vadītāju Raimondu Erbsu. Savukārt mazajiem varēja klausīties Lāču Tēta dziesmu muzikālajā priekšnesumā, piedalīties zīmēšanas darbnīcā, fotografēties improvizētā foto studijā, darboties „sejiņu” zīmēšanas stūrītī, klausīties Alda Kalniņa grāmatas Zili brīnumi lasītavā, iespēja apskatīties un fotografēties pie jaunākajiem Mercedes-Benz automobiļiem kā arī iesaistīties vēl citās izklaidējošās aktivitātēs.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply