VID liedz nelegāli pārvietot pāri robežai 15 tūkstošus cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz austrumu robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā 15 049 dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas vieglās automašīnas kreisā aizmugurējā riteņa arkā, kā arī ceļotāju personīgajās mantās un pārtikas preču iepakojumos.

2012.gada 30.maijā, Silenes muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) VID muitas amatpersonas, veicot maršruta Minska – Rīga autobusa pasažieru muitas kontroli, konstatēja, ka 33 gadus vecas Latvijas pilsones bagāžā atrodas nedeklarētas cigaretes. Tās bija noslēptas sulas un cukura pakās. Pārbaudes rezultātā tika izņemtas 1 140 „Premjer” markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Aizaizvakar vakarā Pāternieku MKP muitas amatpersonas, veicot automašīnas Volkswagen padziļināto muitas kontroli, konstatēja kontrabandas cigarešu slēptuvi, kas bija izveidota automašīnas kreisā aizmugurējā riteņa arkā. Slēptuvē atradās 10 580 „Winston” un „NZ” marku cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Automašīnu vadīja 33 gadus vecs Latvijas pilsonis.

Savukārt Terehovas MKP muitas amatpersonas vakar, veicot automašīnas Mercedes Benz fizisko kontroli, konstatēja, ka automašīnas pasažieres, 32 gadus vecas Latvijas pilsones, rokassomiņā atrodas nedeklarētas 429 „Kiss” un „Belomorkanal” marku cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām.

2012.gada 31.maijā, Grebņevas MKP muitas amatpersonas, veicot automašīnas Ford fizisko kontroli, konstatēja, ka uz aizmugurēja sēdekļa novietotajās somās zem pārtikas precēm paslēptas nedeklarētas 2 900 „Prima”, „Chesterfield” un „Kent” marku cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām. Automašīnu vadīja 52 gadus vecs Latvijas iedzīvotājs.
Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, bet automašīnas – MKP aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz attiecīgo lietu izskatīšanai.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply