Veselīgs, dabīgs, salds un Latvijā ražots – iedzīvotāji pamato, kādēļ uzturā tiek lietots medus

Kāds medu uzskata par brīnumlīdzekli dažādās slimībās, kāds par našķi, kāds novērtē vietējo ražotāju, bet neviens nenoliedz tā vērtību. Kā liecina nesen veiktā aptauja, tieši veselīgums, dabīgums, garša un vietējais ražotājs ir tie iemesli, kāpēc iedzīvotāji uzturā lieto medus produktus.

Cilvēki jau kopš seniem laikiem pazīst šo saldo produktu. Par medus seno vēsturi vēsta jau 8000 gadus veci alu zīmējumi Spānijas alās, tomēr mīlestība pret to gadu laikā ir tikai augusi, ko apliecina arī dažādie medus veidi, bišu saimes un pārdošanas apjomi.

Kā atzīst medus cienītājs Māris Bīriņš: „Mūsu ģimenē tas vienmēr ir bijis iecienīts produkts, tas ir dabīgs, veselīgs un lieliska piedeva dažādiem ēdieniem un dzērieniem.”

Pārsteidzot medus cienītājus un dodot labāko, ko iespējams izgatavot no medus, jau vairāki Latvijas iedzīvotāji ir iepazinuši un par labu esam atzinuši jauno, Latvijā ražoto produktu – šokolādi medū no zemnieku saimniecības “Kalna Smīdes”.

“Kalna Smīdes” ir vienīgā, kas ir uzdrīkstējusies savienot medu ar šokolādi un pēc vairāku gadu pieredzes vākšanas, šis produkts ir nokļuvis arī veikalu plauktos, kas pierāda latviešu neatlaidību un nemitīgo centību.

Šokolāde medū ir krēmveida masa, līdzīgi veikalos ierastajiem šokolādes sviestiem un to var smērēt uz maizes, pievienot klāt kūkām un citiem saldiem ēdieniem. Šis produkts var pilnīgi aizstāt ierastos un e-vielām bagātos ārzemju šokolādes sviestus, turklāt tā sastāvā esošais medus ir vākts tepat, Gaujas Nacionālajā parkā.

Šobrīd produkcija par „iepazīšanās” cenām pieejama veikalos „Sky”, “Stockmann”, „Maxima” Cēsīs veikalā “Vinetas un Allas Kārumlāde” un Jelgavā veikalā “dbdaba”, tomēr saimniecība plāno izplatīt produkciju arī citos lielākajos veikalu tīklos un zemnieku tirdziņos.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply