Saeima samazina pievienotās vērtības nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes

Saeima ceturtdien, 24.maijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi.

Grozījumi paredz samazināt PVN no šī gada 1.jūlija par vienu procentu – no pašreizējiem 22 uz 21 procentu. Tāpat izmaiņas nosaka pakāpenisku IIN nodokļa samazināšanu. No nākamā gada 1.janvāra IIN tiks samazināts no 25 uz 24 procentiem, bet 2014.gadā līdz 22 procentiem. Savukārt 2015.gadā IIN likme būs 20 procenti.

Kā norāda likumprojekta autori, PVN likmes samazināšana sekmēs Latvijas reģionālo konkurētspēju un mazinās pasaules cenu kāpuma izraisīto inflācijas spiedienu uz iedzīvotājiem.

Savukārt darbaspēka nodokļu reformas mērķis ir Baltijas valstu konkurencē par investīcijām un darba vietām nodrošināt Igaunijai un Lietuvai izmaksu ziņā līdzvērtīgus darbaspēka nodokļus. Samazinot darbaspēka nodokļu kopējo slogu, tiktu samazināti arī nabadzības un strukturālā bezdarba riski, kā arī ēnu ekonomika un motivācija izvairīties no nodokļu nomaksas.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply