Par NVA direktori virza Inesi Kalvāni

Labklājības ministre Ilze Viņķele par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori apstiprināšanai valdībā virzīs Inesi Kalvāni. I.Kalvāne pašreiz ir NVA Pakalpojumu departamenta direktore, informē Labklājības ministrija (LM).

„Vēlos paust savu gandarījumu par to, ka I.Kalvāne ir piekritusi uzņemties vadīt NVA. Aģentūru saredzu, kā būtisku atslēgas iestādi visas valsts attīstības kontekstā pēckrīzes periodā. Nevienam nav noslēpums, ka demogrāfisko rādītāju un nodarbinātības politikas kontekstā mums priekšā stāv daudzi izaicinājumi, to skaitā kvalitatīva darbaspēka nodrošināšana iepretim joprojām augstajam bezdarba rādītājam. Esmu pārliecinājusies, ka I.Kalvānei ir gan stratēģiskais redzējums par aģentūras attīstību, gan amatam nepieciešamā pieredze LM un NVA, kā arī atbilstoša izglītība un personīgās īpašības,” uzsver labklājības ministre Ilze Viņķele.

I.Kalvānei ir akadēmiskā augstākā izglītība (maģistra grāds sabiedrības vadībā). Pirms darba NVA, I.Kalvāne ir bijusi LM ES Struktūrfondu departamenta direktores vietniece un Strukturālās politikas nodaļas vadītāja. I.Kalvāne ir pildījusi arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģenerāldirektores vietnieces pienākumus.

Stājoties pretī jaunajiem nodarbinātības izaicinājumiem, I.Kalvāne norāda vairākus NVA veicamos uzdevumus, tostarp, nodarbinātības veicināšanu, piedāvājot darba devējam mūsdienu prasībām atbilstošu darbaspēku. Būtiskākais ir bezdarbniekiem sniegt saprotamu un mērķtiecīgu pakalpojumu. Savukārt karjeras konsultantam jākļūst par labāko darba meklētāju pavadoni karjeras izvēlē un mainīgajā darba dzīvē.

Vienlaikus I.Kalvāne plāno paplašināt sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, aicinot biedrības un nodibinājumus sadarboties, lai realizētu to biedru intereses, kā arī turpināt veiksmīgo sadarbību ar pašvaldībām.

Skaidrojot NVA sarežģīto situāciju, I.Kalvāne kā prioritāri veicamo darbu norāda darba organizācijas pārkārtošanu, aģentūras cilvēkresursus pamatā novirzot darbam ar klientiem, lai iespējami īsākā periodā sasniegtu rezultātu – darbā iekārtots bezdarbnieks.

Par I.Kalvānes apstiprināšanu NVA direktores amatā vēl lems valdība.

Atgādinām, ka piektdien, 18.maijā, notika klātienes intervijas ar četriem NVA direktora amata pretendentiem. Kopumā konkursā uz vakanto amatu bija pieteikušies 28 kandidāti. Pēc klātienes intervijām ar NVA direktora amata pretendentiem LM konkursa komisija pieņēma lēmumu nevienu no kandidātiem nevirzīt direktora amatam.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply