IZZI pirmais Latvijā klientiem piedāvās 3D kanālus

Telekomunikāciju operators IZZI jau šī gada jūnijā saviem klientiem piedāvās divus trīsdimensiju (3D) televīzijas kanālus.

„Nav noslēpums, ka jau vairākus gadus Latvijas veikalos pieejami jaunas paaudzes televizori, kas atbalsta 3D formātu. Turklāt pēdējos gados to cena būtiski sarukusi, kas šo produktu padara pieejamāku plašākam patērētāju lokam,” skaidro Inese Aleksandrova, IZZI televīzijas pakalpojumu vadītāja. „Diemžēl vēl arvien 3D formāta izplatību Latvijā kavē 3D satura pieejamība. Mūsu aptaujā sociālajos medijos 35% respondentu uzsvēra, ka 3D televizorus iegādātos, ja būtu brīvi pieejams piemērots saturs, savukārt vēl 27% norādīja, ka ar 3D tehnoloģiju vēl arvien līdz šim nav iepazinušies. Tikai nepilni 5% aptaujas dalībnieku uzsvēra 3D formāta nepieciešamību. Tas liecina, ka galvenā 3D tehnoloģijas izplatības problēma ir kvalitatīva un brīvi pieejama satura trūkums. Šobrīd, piemēram, 3D filmas mājas apstākļiem ir ļoti dārgas – pat vairāki desmiti latu par vienu filmu, savukārt TV kanāli 3D formātā līdz šim Latvijā nebija. Pielāgojoties tirgus izmaiņām un saredzot jaunu tirgus nišu, mēs esam pirmais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā, kas klientiem nolēmis piedāvāt 3D kanālus.”

Šobrīd IZZI rūpīgi izvērtē 3D kanālu piedāvājumu pasaulē, kā arī veic atsevišķu kanālu testus, lai saprastu to atbilstību klientu vajadzībām. Tā kā šobrīd vērojams liels pieprasījums pēc izklaidējošiem televīzijas kanāliem, tad kā viens no kanāliem izvēlēts HighTV 3D, otra kanāla izvēle tiks veikta tuvāko nedēļu laikā.

Līdztekus 3D kanālu iekļaušanai televīzijas programmu skaitā, IZZI būtiski paplašina augstas izšķirtspējas (HD) kanālu klāstu. „Kā liecina mūsu veiktais pētījums, 62% respondentu vēlas skatīt HD kvalitātes televīzijas kanālus, tādēļ jau drīzumā klientiem būs pieejami 19 HD kanāli, kas ir plašākais šāda veida kanālu klāsts Latvijā,” uzsver I. Aleksandrova. „Papildinot savu televīzijas programmu klāstu ar 3D un jauniem HD kanāliem, mēs pielāgojamies jaunam tirgus pieprasījumam. Esam pārliecināti, ka klientu vēlme skatīt iecienītākos raidījumus jaunā kvalitātē tikai kļūs lielāka. Kā rāda līdzšinējā pieredze, tad katru gadu strauji aug pieprasījums pēc HD kanāliem, un paredzams, ka, 3D saturam kļūstot aizvien pieejamākam, augs cilvēku interese arī par to.”

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply