RAF vintage FESTIVĀLU Jelgavā apmeklē vairāk nekā 11 000 cilvēku

RAF vintage FESTIVĀLU, kas Muzeju nakts ietvaros norisinājās “NP Jelgavas Biznesa Parks” teritorijā, kur agrāk atradās “Rīgas Autobusu Fabrika” jeb RAF, apmeklēja vairāk nekā 11 000 interesentu.

Organizatori norāda, ka cilvēku atsaucība bija negaidīti liela, un tā saglabājas arī pēc pasākuma.

Pateicoties sabiedrības lielajai interesei par RAF vintage FESTIVĀLU, tajā aplūkojamo auto inženiera Andra Dambja daļēji un pilnībā restaurēto RAF ekspozīciju un relikvijām no rūpnīcas ikdienas, “NP Jelgavas Biznesa Parks” apsver iespēju nodrošināt izstādes apmeklējumu arī turpmāk. Par to sabiedrība tiks informēta plašāk.

„Esam gandarīti par lielo interesi un apmeklētāju skaitu, kuru vidū bija gan jelgavnieki, gan viesi no citām Latvijas pilsētām, sākot ar pavisam maziem apmeklētājiem līdz pat cilvēkiem gados, kuriem RAF darbības laiks saistās ar atmiņām par ievērojamu dzīves periodu. Starp festivāla apmeklētājiem bija arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, par ko īpašs prieks. Ņemot vērā lielo interesi, šobrīd izvērtējam iespēju nodrošināt izstādes apmeklējumu visas vasaras garumā pēc individuālu grupu pieteikšanās,” informē Arta Nordmane, „NP Jelgavas Biznesa Parks” pārvaldniece un RAF vintage FESTIVĀLA aktīvā organizatore.

RAF vintage FESTIVĀLU vienā minūtē apmeklē 37 cilvēki

Saskaņā ar organizatoru apkopotajiem datiem, RAF vintage FESTIVĀLA apmeklētāju plūsma bija 37 apmeklēji vienas minūtes laikā.

Agrākās RAF rūpnīcas teritorijā interesenti bija sapulcējušies jau krietni pirms RAF vintage FESTIVĀLS vēra durvis apmeklētājiem pulksten 19:00. Starp sanākušajiem bija gan bijušie RAF rūpnīcas darbinieki kopā ar ģimenēm, gan visdažādāko vecumu cilvēki, kuri ceļu līdz festivālam bija mērojuši arī no Talsiem, Rīgas un vēl attālākiem Latvijas reģioniem. Tāpat starp apmeklētājiem bija RAF auto īpašnieki, kuri uz festivāla norises vietu ieradās ar saviem RAFiņiem. Garā rinda samazinājās tikai ap pusnakti, neilgi pirms RAF vintage FESTIVĀLA slēgšanas.

Apmeklētāju balsojumā par favorītu atzīst atjaunoto LATVIJU: RAF – 977DM

RAF vintage FESTIVĀLS vienlaicīgi bija arī simbolisks veltījums leģendārajiem RAF autobusiem, tādēļ festivāla apmeklētāji tika aicināti nobalsot par, viņuprāt, simpātiskāko RAFiņu.

Par nepārspētu RAF vintage FESTIVĀLA favorītu tika atzīts plastiskā ķirurga Valda Ģīļa, auto inženiera Andra Dambja un Ogres Servisa centra auto restaurācijas speciālista Zigurda Ruļļa kopīgiem spēkiem pilnībā atjaunotais RAF 977DM Latvija mikroautobuss.

Par otro festivāla iemīļotāko RAF busiņu tika nominēts koka RAF976, kas daudziem apmeklētājiem saistījās ar bērnības dienu skolas ekskursijām un darba izbraukumiem pa Padomju republiku.

Par trešo iecienītāko RAFiņu festivāla apmeklētāji atzina ātrās palīdzības mašīnu RAF22031, kas vēl nesenā pagātnē bija bieži sastopama uz PSRS ceļiem.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply