Nordea Rīga maratonā sasniegts jauns sviestmaižu rekords – 34 000

Nordea Rīgas maratona laikā, „Hanzas Maiznīca” ir uzstādījusi jaunu sviestmaižu pagatavošanas rekordu – vairāk nekā 18 000 maratonisti un viņu atbalstītāji kopā apēduši 34 000 sviestmaizes, kas ir par 6000 vairāk nekā pērn. Desmit pavāru komanda strādāja no plkst. 5:00, lai visiem maratona dalībniekiem nodrošinātu svaigas, veselīgas un garšīgas sviestmaizes.

„Esam gandarīti par sasniegto rezultātu maizīšu pagatavošanā. Komandas darbs ir iepriecinājis un spēcinājis tūkstošiem cilvēku, kas piedalījās vai juta līdzi maratona norisei. Ar katru gadu pieaug ne tikai maratona dalībnieku, bet arī apēsto sviestmaižu skaits, kas ir labākais apliecinājums tam, ka veselīga dzīvesveida piekritēju mūsu vidū kļūst arvien vairāk. Kopā piecu gadu laikā, kopš tiek smērētas sviestmaizes, esam jau sasmērējuši 100 tūkstošus. Protams, tas ir liels profesionāls izaicinājums pavāriem, ar ko viņi lieliski ir tikuši galā,” saka AS „Hanzas Maiznīcas” tirdzniecības un mārketinga direktors Edijs Vegners.

Šogad Nordea Rīgas maratona dalībniekiem tika pagatavotas 34 000 svaigi smērētas sviestmaizes. Tas ir līdz šim lielākais rekords sviestmaižu pagatavošanā tik īsā laikā. 10 pavāru liela komanda cītīgi strādāja, lai laicīgi sagatavotu sviestmaizes. Pavāru komanda pārstāvēja uzņēmumu „Sviestmaižu studija”, kuru ikdiena ir saistīta arī ar sviestmaižu pagatavošanu. Viens pavārs vienā minūtē, maratona laikā, pagatavoja aptuveni 7-9 sviestmaizes, 8 stundās kopīgi sasniedzot rekordlielu sviestmaižu skaitu. Maratona dalībniekiem tika pagatavotas sekojošas sviestmaizes – ar šķiņķi un gurķi, ar sieru un tomātu, ar svaigo sieru un šķiņķi un ar svaigo sieru un tomātu vai gurķi. Sviestmaižu sortimentu šogad varēja noteikt paši maratona dalībnieki īpašā Hanzas Maiznīcas rīkotā interneta balsojumā. Sviestmaižu pagatavošanai šogad tika izmantotas Hanzas Maiznīcas Pļavas sēklu maizes Vizbulīte un Saulespuķe, kuru sastāvā esošās daudzās sēkliņas spēcināja katru maratona skrējēju.

Palielinoties maratona dalībnieku skaitam, katru gadu pieauga arī pagatavoto maizīšu skaits: 2008.gadā – 5000; 2009.gadā – 11 000; 2010.gadā – 22 000; 2011.gadā – 28 000, bet 2012.gadā – 34 000.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply