Pētījums: Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ceļojumos dodas spontāni

Katrs ceturtais jeb 24% Latvijas iedzīvotāju neplāno ceļojumus, bet gan dodas tajos spontāni, liecina Baltijas vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktais pētījums. Pētījums atklāj, ka tie ceļotāji, kas plāno savus ceļojumus, lielākoties (28%) to dara paši saviem spēkiem, bet 14% uzticas savu ceļabiedru plāniem. Tikai katrs desmitais izvēlas ceļojumu aģentūru standarta maršrutus vai uztic aģentūrai individuāla ceļojuma plānošanu.

„Vairums ceļotāju dodas ceļojumos spontāni, izmantojot izdevīgus piedāvājumus un akcijas, kā arī ir interesantu piedzīvojumu meklējumu motivēti. Arī kopumā plašākas ceļošanas iespējas un pieejamākas cenas ceļotājiem ļauj elastīgāk izvēlēties ceļojuma veidu un laiku, kad doties ceļā bez ilgstošas plānošanas. Tā, piemēram, lai nedēļas nogali pavadītu Tallinā vai Viļņā, jums pietiek doties uz autoostu un stundas laikā jūs jau būsiet ceļā uz savu galamērķi,” norāda autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Aptaujas dati liecina, ka ceturtā daļa jeb 26% aptaujāto pēdējā gada laikā dažādus ceļojuma pakalpojumus (transports, viesnīca, ekskursijas) ir iegādājušies atsevišķi. Pakalpojumu komplektus, kurā ir iekļauti visi pakalpojumi – gan transports, gan nakšņošana, gan ekskursijas un ēdināšana, izvēlējušies 15% aptaujāto, bet 8% respondentu izvēlējušies nepilnus pakalpojumu komplektus. Katrs otrais jeb 49% respondentu ir atzinuši, ka pēdējā gada laikā nav devušies ceļojumā.

„Dodoties ceļojumā, ceļotāji labprāt izvēlas paši kombinēt dažādus pakalpojumus, lai samazinātu ceļojuma izmaksas un apmierinātu tieši savas intereses. Plānojot savu ceļojumu pats, ceļotājs var izvērtēt izdevīgākos piedāvājumus, kā arī izmantot laiku lietderīgi, atpūšoties galamērķī sev piemērotā un vēlamā veidā,” atzīst V. Kulmane.

Lai paša plānotais vai spontāns ceļojums izdotos un nebūtu nepatīkami pārsteigumi, Lux Express eksperti iesaka izmantot interneta rīku un sociālo mediju iespējas, piemēram, pārliecinoties par nakšņošanas un izklaides iespējām. Draugu un citu ceļotāju ieteikumi palīdzēs atklāt interesantus apskates objektus un atsauksmes palīdzēs izvairīties no nepatīkamas pieredzes.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 583 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply