RIMI – pirmais lielveikals, kas uzklausa patērētājus, atsakoties no ĢMO produktu tirdzniecības

Atsaucoties uz Latvijas Zemes draugu rīkoto akciju “Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO!“, RIMI Latvia šodien paziņoja par lēmumu atteikties no ĢMO marķēto produktu tirdzniecības un lietošanas veikalos produktu gatavošanā, kļūstot par pirmo ĢMO brīvo lielveikalu Latvijā. Šis lēmums attiecināms arī uz Supernetto veikaliem.

Kā informēja RIMI Latvia pārstāvniecība, lēmums atteikties no ģenētiski modificētas pārtikas tirdzniecības ir bijis pieņemts jau pagājušā gada nogalē, taču atsaucoties uz Zemes draugu rīkoto akciju, šis lēmums tiek paziņots oficiāli un no veikalu plauktiem tiks izņemti arī nepārtikas produkti, kas satur ĢMO, tādējadi pilnībā nodrošinot ĢMO-brīva veikala statusu.

Akcijas „Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO!“ rīkotāji pauž gandarījumu un pateicību par RIMI Latvia iesaisitīšanos un iedziļināšanos ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas problemātikā.

Kaut arī līdz šim produktu skaits, kas satur ĢMO vai ir ražoti no ĢMO saturošām izejvielām, RIMI plauktos bijis neliels, Latvijas Zemes draugi uzsver, ka šī lēmuma pieņemšana attiecas ne tikai uz esošo produktu izslēgšanu no tirdzniecības, bet arī būs pietiekams arguments ražotājiem turpmāk aizdomāties par ģenētiski modificētu produktu izmantošanas lietderību savos ražojumos.

Atgādinām, ka turpinās akcija, kuras laikā iedzīvotāji aicināti sūtīt vēstules Latvijas lielveikalu vadībai ar lūgumu vairs netirgo ģenētiski modificētu pārtiku. Tas izdarāms no akcijas lapas www.brivsnogmo.lv

Kā zināms, virkne būtiskāko ĢMO lauksaimniecības produktu kaitējumu rodas jau pirms tie nonāk veikalu plauktos. Kā liecina vairāk kā desmit gadus ilgā ĢM augu audzēšanas pieredze pasaulē, to audzēšana nodara neatgriezenisku kaitējumu apkārtējai videi, apdraud lauksaimniecības ilgtspēju, kā arī rada nelabvēlīgas sociālekonomiskās sekas. Pērkot ĢMO saturošu pārtiku, mēs izdarām izvēli par ģenētiski modificēto augu audzēšanu citās valstīs.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply