Mobilais internets rada jaunus paradumus

Mājas lapu īpašniekiem un uzņēmējiem ir jāmaina līdzšinējais skatījums uz interneta mārketingu. To lielā mērā nosaka ne tikai sociālie tīkli un mediji, bet aizvien augošais pieprasījums pēc interneta vietnēm, kuras būtu draudzīgas jaunās paaudzes mobilajiem tālruņiem.

Pieaug „mobilās pirkšanas” apjomi

Pētījumi liecina, ka patlaban ASV 64,2 miljoni viedtālruņu lietotāju izmanto sociālos tīklus. Eiropā šādu lietotāju skaits ir 48,4 miljoni. Tas nozīmē, ka mobilais internets vairs nav tikai papildu iespēja, kas pieejama atsevišķiem mobilo tālruņu lietotājiem. Arvien biežāk mobilais tālrunis tiek izmantots ne tikai, lai komunicētu sociālajos tīklos vai vienkārši izklaidētos, bet arī, lai rezervētu viesnīcas, lidojumus, izvēlētos restorānus un vienkārši iepirktos.

Rezultātā mobilo internetu ikdienā lieto ievērojams skaits cilvēku. Tas savukārt gan paver ļoti plašas iespējas biznesam šajā jomā, gan arī vienlaicīgi liek pārskatīt tradicionālos veidus, kā lietotāji tiek uzrunāti internetā. Tāpēc uzņēmīgu cilvēku rokās pārorientēšanās uz mobilo tālruņu lietotājiem jau ir kļuvusi par nozīmīgu peļņas gūšanas instrumentu.

Pirmās atrod mobilās lapas

Nav noslēpums, ka, veicot pieprasījumus no mobilā tālruņa populārajos interneta meklētājos „Google” vai „Yahoo”, pirmās tiek piedāvātas tieši tās lapas, kas pielāgotas apskatei mobilajos tālruņos. Tāpēc ir skaidrs – lai no šīm tehnoloģijām būtu iespējams gūt labumu, uzņēmējiem ir jābūt gataviem ieviest dzīvē šī jaunā tirgus segmenta specifiskās prasības. Jautājums ir tikai par to, kā to labāk izdarīt?

Latvijas uzņēmējiem šajā ziņā ir pat noteiktas priekšrocības, kas saistītas ar vienu maz zināmu faktu. Proti, ka Latvija kļuvusi par pirmo valsti, kura ieviesusi „.mobi” paplašinājumu valsts koda domēniem. Tagad visi „.lv” domēna vārdu lietotāji var padarīt savas lapas draudzīgākas mobilajam internetam, aktivizējot atbilstošus domēna vārdus ar paplašinājumu „.lv.mobi”. Turklāt izdarīt to var bez maksas.

Tiesa, ar to ir par maz, jo lapai ir jābūt arī funkcionāli pielāgotai tā, lai to ērti var aplūkot ar mobilā tālruņa palīdzību. To savukārt var viegli izdarīt, izmantojot kompānijas „dotMobi” izstrādāto produktu „goMobi”, kas pagaidām ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem risinājumiem šajā jomā. Turklāt tas jau kādu laiku Latvijas mobilā interneta lietotājiem ir pieejams vietnē „gomobi.lv”.

Pārdošanas vilciens negaida

Arī mobilo risinājumu kompānijas „dotMobi” veiktie pētījumi rāda, ka ieguvēji būs tie mājas lapu īpašnieki, kuri savas interneta vietnes būs pārveidojuši tā, lai tās būtu iespējams ērti lietot ar mobilam ierīcēm. Kompānija izpētījusi, ka 61% no lietotājiem, kas saskārušies ar mobilajam internetam „nedraudzīgām” lapām, tajās vairs otrreiz nav atgriezušies.

Vieni no pirmajiem savas lapas mobilajām iekārtām pielāgoja Latvijas ziņu portāli, jo saprata, cik svarīgas ir pārmaiņas interneta lietotāju paradumos. Aplūkojot šīs lapas var redzēt, ka tās ir ērti un ātri ielādējamas, kā arī pārdomātas tā, lai lasītājiem būtu pēc iespējas vieglāk piekļūt saturam.

Taču, kad un kā pārējie Latvijas uzņēmēji reaģēs uz šīm tehnoloģiju tendencēm, ir atkarīgs no viņiem pašiem. Piemēram, IT risinājumu uzņēmuma „AmberBit” pārdošanas vadītājs Reinis Kārkliņš norāda, ka vajadzība pēc mobilajiem tālruņiem draudzīgām mājas lapām būs aktuāla ātrāk nekā lielākais vairums interneta vietņu turētāju to var iedomāties. Vēl vairāk – mobilo tālruņu lapām būs jābūt arī draudzīgām populārākajām meklētāju programmām. „Tāpēc, atliekot mājas lapu pielāgošanu lietošanai mobilajos tālruņos kaut vai no šodienas uz rītdienu, zaudētājos paliek tikai un vienīgi paši interneta vietņu īpašnieki,” uzsver Kārkliņš.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply