Google Street View kartē tagad ir arī Latvija

No šodienas Google Street View kartē tiek iekļauta arī Latvija, kas ļauj lietotājiem apskatīt un pārvietoties 360 grādu līmenī pa ielām un vietām visā valstī ar fotogrāfiskās datu bāzes palīdzību.

Street View ir populāra Google Maps bezmaksas funkcija, kas tika izveidota 2007.gada maijā un ir pieejama jau vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē. Karte ļauj lietotājiem detalizēti izpētīt un orientēties kādā noteiktā pilsētā vai apkaimē ar panorāmas skata palīdzību. Šī funkcija ir pieejama arī tādās Google programmās kā Google Earth un Google Maps mobilo telefonu versijā.

Vietās, kur Street View ir pieejams, “ielu skatu” var apskatīt, pietuvinot karti maksimāli tuvu vai ievelkot no kreisās Google Maps kartes malas oranžo cilvēciņa ikonu vajadzīgajā vietā. Tagad jebkuru vietu var apskatīt un izpētīt vēl pirms ierašanās tajā, kartes lietotājiem būs iespēja Latviju apceļot virtuāli, organizēt tikšanās vietas vai uzzināt ko jaunu izglītošanās nolūkos.

Nekustamā īpašuma pārdevēji un pircēji ar šīs funkcijas palīdzību var būtiski ietaupīt laiku un kartē jau iepriekš izpētīt izvēlētā īpašuma apkārtni. Tāpat šo karti varat izmantot, lai noskaidrotu braukšanas virzienus.

Ulfs Spitzers, Google Street View programmas vadītājs: ” Šodien esam ļoti priecīgi un satraukti, atklājot Street View funkciju Latvijā. Šī funkcija pavērs iespēju Latvijas skaistās pilsētu ielas un apkārtni iepazīt jebkuram interneta lietotājam visā plašajā pasaulē. Tāpat šīs kartes priekšrocības tagad varēs lietot arī uzņēmējdarbības un citu nozaru pārstāvji.”

Atbalsts Latvijas uzņēmējiem
Uzņēmēji ar Street View tehnoloģijas palīdzību var veicināt savu biznesu, bezmaksas ievietojot to savās mājaslapās, tādējādi kļūstot pieejamāki un ērtāk sasniedzami saviem klientiem. Tagad, piemēram, Rīgas nekustamo īpašumu aģents var piedāvāt 360 grādu skatu uz namīpašumu, kas atrodas pārdošanā. Tūrists, vai viņš ir no Lielbritānijas vai Latvijas, uzreiz var apskatīt, vai viņa interesējošā viesnīca atrodas patīkamā apkārtnē.

Google iegulda ārkārtīgi daudz resursu, lai aizsargātu indivīdu privātumu, vienlaikus ļaujot visiem lietotājiem gūt praktisko labumu ar šīs funkcijas palīdzību. Street View satur tikai tos skatus, kurus var redzēt no publiski pieejamām vietām un aizpludina visus mašīnu reģistrācijas numurus un cilvēku sejas. Jebkurš kartes lietotājs var ziņot par viņaprāt nepiemērotiem skatiem izmantojot funkciju “Ziņot par kļūdu”. Google ir plaši apspriedusies privātuma aizsardzību gan ar datu aizsardzības pārstāvjiem, gan citām sabiedrības grupām.

Plašāku informāciju par Street View privātuma aizsardzību un to kā šo programmu var izmantot izklaides nolūkos un uzņēmējdarbības veicināšanai, lūdzu, apmeklējiet Street View lapā latviešu valodā: http://maps.google.lv/streetview

Papildu Street View fotogrāfiju ievākšana
Tuvākajās dienās, Google Street View transportlīdzekļi atsāks braukšanu Latvijā, lai savāktu jaunus attēlus Latvijas Street View kartes papildināšanai.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply