Rīga arī šogad gatava tūristu skaita pieaugumam

Rīga arī šogad būs populārs ceļotāju galamērķis, par ko liecina galvaspilsētas viesnīcās veikto rezervāciju apjoms. Pašlaik noslogojums vasaras mēnešiem ir 70 – 80%, vairākās viesnīcās veiktas pat 90 – 95% rezervāciju.

Ceļotgribētājiem Rīga ir saistoša gan ar savu kultūrvēsturisko piedāvājumu, gan ar kultūras un sporta notikumu plašo klāstu. Taču šogad akcents likts uz kulināro tūrismu, strādājot pie tā, lai pilsēta būtu atpazīstama kā Baltijas gastronomijas lielpilsēta. Tāpēc Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) sadarbībā ar vairāk nekā 30 Rīgas restorānu un kafejnīcu šefpavāriem ir izstrādājis projektu ”Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta Rīga”.

Rīgā šovasar notiks arī vairāki festivāli: Rīgas operas festivāls, mūzikas festivāls „Rīgas ritmi”, XXV Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA 2012, XVII Starptautiskais Senās mūzikas festivāls un XV Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Tie ir pasākumi, kas interesanti gan rīdziniekiem, gan tūristiem. Kā jau citus gadus, galvaspilsēta plāno uzņemt daudz ārvalstu viesu Rīgas svētkos.

Viesus gaida arī vasaras kafejnīcas, restorānu āra terases, kas darbu uzsākušas jau aprīļa sākumā.

Šogad Rīgā piestās 92 kuģi, salīdzinājumam – pērn tūristus uz Rīgu atveda 69 kruīza kuģi. Pirmais kruīza kuģis Rīgas pasažieru ostā ienāca 30.aprīlī.

Lielam tūristu pieplūdumam gatava arī Rīgas Pašvaldības policija. RPP Tūrisma nodaļa pastiprinātā režīmā strādā kopš aprīļa sākuma, kad, iestājoties siltākam laikam, pieauga Rīgas viesu skaits. Šajā nodaļā strādā 14 cilvēki, katrs no tiem zina vairākas svešvalodas un ir gatavi operatīvi nodrošināt nepieciešamo palīdzību tūristiem, kā arī novērst viņu iespējamos kārtības pārkāpumus.

Tūrisma apjoma palielināšanai Rīga ir ieguldījusi lielu darbu un to pozitīvi novērtējuši arī rīdzinieki. Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa rīdzinieku – 80% no aptaujātajiem – atzinīgi novērtē Rīgas centienus piesaistīt tūristus galvaspilsētai.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply