SEB banka piešķīrusi jaunu kredītlīniju SIA „Tolmets” 8,5 miljonu eiro apmērā

SEB banka turpina ilggadējo sadarbību ar SIA „Tolmets”, piešķirot jaunu kredītlīniju 8,5 miljonu eiro apmērā. Darījums ir nozīmīgs ne tikai ar piešķirtās kredītlīnijas apmēru, bet Latvijā līdz šim nebijušu inovatīvo risinājumu, kad līdzekļu piešķiršanai kredītlīnijā kā pamats izmantota pircēja bankas izdota eksporta kredītvēstule, kas kalpo kā garantija preces samaksai un līdz minimumam samazina „Tolmets” biznesa darījuma risku.

Jaunā kredītlīnija paredzēta, lai atbalstītu uzņēmuma metāllūžņu eksporta paplašināšanos ārpus Eiropas robežām, uz Turciju, Indiju, Vjetnamu un Taivānu. Noslēgtā darījuma nodrošinājums ir Latvijas tirgum inovatīvs, toties ļoti drošs veids kā atbalstīt uzņēmumu.

SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Kārlis Danēvičs: „Ir patīkami arvien paplašināt sadarbību ar mērķtiecīgiem klientiem, kas pastāvīgi turpina attīstīties un meklēt jaunas izaugsmes iespējas ne tikai vietējos tirgos, bet arī ārpus tiem. Kopš 2004. gada, kad uzsākām sadarbību ar uzņēmumu „Tolmets”, esam spējuši nodrošināt klienta vajadzībām visatbilstošākos finanšu pakalpojumus, tanī skaitā arī kredītlīnijas. Taču šis darījums pelnījis īpašu ievērību, jo klienta biznesa attīstību sekmēs līdz šim Latvijā neizmantots kredītlīnijas finansējuma veids – pircēja bankas izdotas eksporta kredītvēstules, kas dod iespēju eksportēt uz jaunām valstīm un vienlaicīgi kalpo kā garantija preces samaksai un kā pamats līdzekļu piešķiršanai kredītlīnijā.”

SIA „Tolmets” valdes priekšsēdētāja Inta Ozoliņa: „Ar SEB banku strādājam jau daudzus gadus, jo esam atzinuši to par drošu un piemērotu mūsu biznesa specifikai. Patīkami, ka kopīgi ar bankas darbiniekiem varam rast risinājumus vissarežģītākajās situācijās, tai skaitā, jaunu inovatīvu finanšu produktu pielietošanā. Mūsu uzņēmumam tas ir svarīgi, jo 2011. gadā eksportējām vairāk kā 90% savas produkcijas.”

Kategorija: Finanses
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply