75 Latvijas uzņēmumi novērtējuši savu ilgtspēju

Noslēdzoties 2012. gada Ilgtspējas indeksa dalībnieku pašvērtējumu iesniegšanai, darbu pie datu analīzes sākuši eksperti, informē indeksa īstenotāji. Līdz maija vidum eksperti izvērtēs 75 Latvijas uzņēmumu atbilstību starptautiskajiem ilgtspējas kritērijiem un sniegs savas rekomendācijas to snieguma uzlabošanai. Ilgtspējas indeksa rezultātu svinīga paziņošana un uzņēmumu sumināšana notiks 25. maijā.

Kā atzīst indeksa autori un īstenotāji, ar katru gadu uzņēmumu pašvērtējumi kļūst arvien kvalitatīvāki, apliecinot arvien labāku izpratni par ilgtspēju Latvijas biznesa vidē. Neskatoties uz to, Ilgtspējas Indeksa eksperti līdz maija vidum analizēs uzņēmumu iesniegtos datus, izstrādājot arī individuālus ieteikumus katram dalībniekam, kas palīdzētu uzlabot uzņēmuma sniegumu nākotnē.

Balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, Ilgtspējas indekss ļauj izvērtēt uzņēmumu darbību piecās jomās – uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ietekme uz vidi un sabiedrība. Šogad Ilgtspējas indekss norisināsies jau trešo gadu, iepriekšējo divu gadu laikā indeksa pašvērtējuma iespējas izmantojuši vairāk kā 120 uzņēmumi.

Ilgtspējas indeksa iniciatori ir nacionālā līmeņa sociālie partneri – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Indeksa metodoloģiju un projekta vadību nodrošina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply