Ķīpsalā notiks vērienīgākās Robotikas sacensības Baltijā

Šā gada 12. maijā notiks gadskartējās Baltijas Robotikas sacensības «Baltic Robot Sumo». Šoreiz par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 gadu jubilejai tās ieguvušas daudz lielāku vērienu, kļūstot par izglītojoši radošu un izklaidējošu pasākumu visai ģimenei. Notiks dažādu robotu sacensības, paraugdemonstrējumi, tehniskās jaunrades darbnīcas, zinātnes un tehnoloģiju izstāde, konkursi un atrakcijas. Ieeja pasākumā bez maksas.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot robotu sacensības, kurās piedalīsies arī Eiropas čempioni. Spēcīgākie Baltijas robotikas entuziasti cīnīsies par ceļazīmi uz prestižākajām robotikas sacensībām Japānā. Dienas garumā interesenti varēs iepazīties ar Festo Robotino robotiem, veidot «džoulu zagļus», robotvaboles un muzicējošo zīmuli «Drawdio». Savukārt paši mazākie izzinās inženierzinātnes «Jauno inženieru darbnīcā». Tāpat apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās atrakcijās un spēlēs.

Pasākuma mērķis ir sekmēt robotikas nozares attīstību Latvijā un Baltijā, kā arī veicināt jauniešu, it īpaši skolēnu, interesi par inženierzinātnēm.

Baltijas robotikas sacensību atbalstītājs ir OKarte, kas ir arī Latvijas robotikas sacensību ilggadējs partneris. OKarte sniedz iespēju jauniešiem interesanti pavadīt laiku, konstruējot un meklējot atjautīgākos risinājumus, un apgūt šīs starpdisciplinārās zinātnes pamatus, tādējādi paverot plašas nākotnes darba iespējas robotikas nozarē.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply