Rīgā pulcējas hakeri un IT drošības speciālisti no 15 valstīm

No 24. līdz 27. aprīlim pirmo reizi Rīgā KPMG rīko starptautiskas hakeru un IT drošības speciālistu apmācības (Hacknet), kurās piedalās 42 cilvēki no 15 valstīm. Hakeri un IT drošības testētāji šo apmācību ietvaros apgūs jaunākās zināšanas par mobilo viedtālruņu sistēmu ievainojamību un to drošības pilnveidi, kā arī izspēlēs reālas kiberuzbrukumu un kiberaizsardzības situācijas.

Pirmās divas apmācību dienas ir vairāk veltītas populārāko mobilo viedtālruņu ievainojamības un drošības jautājumiem. Speciālisti apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, kā pilnveidot viedtālruņu drošību. Savukārt pārējās divās apmācību dienās tiks izspēlēta kiberuzbrukuma spēle Hack & Defense (kiberuzbrukums un aizstāvība). Spēles ietvaros pasākuma dalībnieki sadalīsies hakeru un IT drošības speciālistu komandās un varēs pārliecināties par savām spējām veidot kiberuzbrukumus uzņēmuma datortīklam, kā arī aizsargāt to pret hakeru uzbrukumiem.

Ģirts Kronbergs, SIA KPMG Baltics IT pakalpojumu eksperts: „Šādas apmācības KPMG Rīgā rīko pirmo reizi. Iepriekš līdzīgas apmācības tika rīkotas Amsterdamā, bet šobrīd mums jau ir izdevies pārliecināt savus sadarbības partnerus, ka Rīga ir tikpat piemērota vieta šim pasākumam kā Amsterdama. Apmācību mērķis ir uzlabot IT drošības speciālistu kompetenci un apmainīties ar jaunākajām tendencēm un praktiskajām zināšanām drošības testēšanas un aizsardzības jomā.

Uzņēmumi arvien nopietnāk izturas pret kiberuzbrukumu draudiem, jo apzinās, ka tie var radīt būtiskus zaudējumus biznesam. Tāpēc ir tikai loģiski, ja uzņēmumi savu IT sistēmu un produktu testēšanai algo „labos hakerus”, lai nodrošinātos pret „slikto hakeru” uzbrukumiem. IT drošības speciālisti ikdienā ar dažādām hakeru metodēm pārbauda un testē gan datorprogrammu un dažādu ierīču, gan arī interneta pakalpojumu, piemēram, internetbanku, drošību. Šādas pārbaudes ļauj laikus atklāt dažādus iespējamos drošības caurumus un trūkumus, kas varētu novest, piemēram, pie privāto datu noplūšanas svešām personām.”

IT drošības speciālistu apmācības notiek viesnīcā Radisson Blu Daugava, un tajās piedalās eksperti no Grieķijas, Malaizijas, Dienvidāfrikas, Portugāles, Kipras, Austrijas, Beļģijas, Rumānijas, Indijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Somijas, Šveices un Latvijas.

Apmācības vada starptautiski IT drošības speciālisti no Nīderlandes: Marks Smītss (Marc Smeets), Pīters Cīlens (Pieter Ceelen), Ronalds Heils (Ronald Heil) un Matjū Peiks (Matthieu Paques). Speciālistu vidū ir arī Latvijas IT eksperts Konrāds Šmeļkovs, kurš šobrīd strādā Lielbritānijā un ir bijis viens no vadošajiem KPMG drošības testēšanas prakses attīstītājiem Latvijā.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply