Pensiju plānu līdzekļu ieguldīšanai iedzīvotāji izvēlētos Latvijas ražotājus

Puse Latvijas iedzīvotāji vēlētos savus pensijas uzkrājumus ieguldīt Latvijā, un pārliecinošs vairākums no šiem respondentiem (74%) uzskata, ka primāri pensiju plānu līdzekļi būtu jāiegulda ražošanas uzņēmumos. To rāda Swedbank aptauja.

Otra biežāk nosauktā darbības joma ir eksporta uzņēmumi (36%), savukārt 43% respondentu uzsver, ka nozarei, kurā tiek ieguldīti pensiju līdzekļi, nav nozīmes – svarīgs ir ienesīgums un risks.

„Aptauja rāda, ka Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti svarīgi atbalstīt savas valsts ekonomiku. Pensiju līdzekļu ieguldīšana Latvijā ir viens no veidiem, kā to darīt. Pašlaik medijos tiek daudz runāts tieši par eksportējošo un ražošanas uzņēmumu atbalstu, un tas, visticamāk, ir ietekmējis arī aptaujas dalībniekus. Lai ieguldījumi Latvijā būtu produktīvi, ir jādomā, kā radīt labas investīciju iespējas un kā mazināt barjeras, kas traucē investīciju plūsmu pašlaik,” komentē Harijs Švarcs, Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs.

Cilvēki vismazāk uzticas valsts un pašvaldību, kā arī pakalpojumu nozares uzņēmumu ienesīgumam Latvijā, jo attiecīgi tikai 8% un 7% iedzīvotāju uzskata, kā pensiju plānu līdzekļi būtu jāiegulda šajās nozarēs.

Lielākā daļa iedzīvotāju (69%), kuri vēlētos ieguldīt pensiju uzkrājumus Latvijā, kā galveno iemeslu, kāpēc to vēlas darīt, norāda atbalstu valsts ekonomikai. Tāpat 18% iedzīvotāju min, ka, ieguldot Latvijā, pastāv mazāks ieguldījumu risks. Zīmīgi, ka trešā daļa respondentu, kuri vēlētos ieguldīt pensijas uzkrājumus Latvijā, darītu to arī tad, ja ienesīgums vietējiem ieguldījumiem būtu zemāks nekā tikpat drošiem ārvalstu ieguldījumiem.

Kategorija: Finanses
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply