Tele2 veido modernāko sakaru tīklu Baltijas valstīs

Tele2 ir noslēdzis daudzmiljonu līgumu ar Nokia Siemens Networks par jaunāko tehnoloģiju iegādi, lai gada laikā izveidotu modernāko mobilo sakaru tīklu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Tādējādi Tele2 būs gatavs ceturtās paaudzes jeb 4G pakalpojumu piedāvāšanai, vienlaikus attīstot 3G tīklu, lai arī turpmāk klientiem piedāvātu kvalitatīvāko, ātrāko un cenas ziņā izdevīgāko mobilo internetu.

Tele2 tīkla infrastruktūras nomaiņa ir lielākais un nozīmīgākais projekts uzņēmuma darbības laikā Latvijā. Tīkla modernizācija tiks veikta gada laikā – no 2012.gada 2.ceturkšņa līdz 2013.gada 1.ceturksnim. Tas nozīmē, ka Tele2 ne tikai ieviesīs jaunākās Nokia Siemens Networks tehnoloģijas sakaru tīkla darbības nodrošināšanā, bet arī mainīs esošās bāzes stacijas uz vienotu Nokia Siemens Networks platformu, paralēli būvējot arī jaunas bāzes stacijas.

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: “Priecājamies paziņot, ka Tele2 veic tehnoloģisku izrāvienu, kas ir nozīmīgs gan telekomunikāciju nozarei, gan Latvijai kopumā. Pateicoties sadarbībai ar Nokia Siemens Networks, būsim soli priekšā konkurentiem un klientiem nodrošināsim kvalitatīvāko, ātrāko un cenas ziņā izdevīgāko mobilo internetu, kā arī vēl plašāku pārklājumu un augstāko balss sakaru kvalitāti. Tāpat jaunais tīkls būs piemērots 4G pakalpojumu sniegšanai, kas nozīmē to, ka Tele2 klientiem sniegs vismodernāko mobilo sakaru pieredzi ne tikai tagad, bet arī tālākā nākotnē.”

Daniels Vits (Daniel Widh), Nokia Siemens Networks Klientu biznesa daļas vadītājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs: “Operatoriem ir kritiski svarīgi modernizēt savu tīklu ar jaunākajām tehnoloģijām, kuras būs arī piemērotas mobilo sakaru pakalpojumu nodrošināšanai nākotnē un ļaus būtiski ietaupīt ilgtermiņā. Mūsu elastīgais un energoefektīvais radio tīkls varēs nodrošināt gan pašreizējo, gan nākotnē pieaugošo Tele2 tīkla noslodzi. Savukārt Nokia Siemens Networks Liquid Core platforma palidzēs Tele2 profesionāli pārvaldīt tīkla darbību reāllaikā un klientiem nodrošināt labāko pierezi visas trīs Baltijas valstīs.”

Pēc Tele2 tīkla modernizācijas ātrgaitas mobilais internets būs pieejams jau 95% iedzīvotāju, un pakāpeniski visā tīklā tiks ieviests mobilā interneta ātrums līdz 42mbps. Lai arī jau tagad Tele2 piedāvā ātrāko mobilo internetu, Tele2 mērķis ir turpināt attīstīt ātrumu 3G tīklā, lai Latvijā nodrošinātu vienu no ātrākajiem mobilajiem internetiem Eiropā.

Tāpat ar jauno tīkla infrastruktūru Tele2 būs pilnībā gatavs pat līdz 20 reizēm lielākai tīkla slodzei, ko nākotnē radīs datu apjoma un mobilā interneta lietotāju skaita pieaugums. Internets ir straujāk augošais pakalpojums mobilo sakaru nozarē – līdz šim datu apjoms katrus 6-8 mēnešus ir dubultojies. Šobrīd jau ap 35% jeb 360 000 Tele2 klientu mobilo internetu telefonā vai datorā izmanto katru dienu.

Tele2 iegādājās jaunākās Nokia Siemens Networks tehnoloģijas par šobrīd tirgū labākajām cenām, kā arī to ieviešana ļaus samazināt elektrības patēriņu vidēji par 30%. Tāpēc, neskatoties uz apjomīgajām investīcijām tīkla nomaiņai, Tele2 arī turpmāk būs klientiem izdevīgākais mobilo sakaru operators.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply