G4S Latvia papildina autoparku ar gāzi aprīkotu transportu

AS G4S Latvia kļuvusi par, iespējams, pirmo drošības pakalpojumu kompāniju Latvijā, kas paplašinājusi autoparku ar dabasgāzes uzpildes dzinējiem aprīkotu operatīvo transportu.

Ar dabasgāzes uzpildes dzinējiem aprīkotais operatīvais transports iegādāts ar nolūku ilgtermiņā samazināt degvielas izmaksas – šobrīd degviela sastāda vidēji 50% no autoparka ekspluatācijas izmaksām.
Ar gāzi aprīkoto automašīnu iegāde ir arī daļa no uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības programmas, kas paredz videi draudzīgu risinājumu ieviešanu ikdienas darba nodrošināšanai.

Ar gāzi aprīkotie auto ļaus samazināt ekspluatācijas izmaksas par aptuveni 30%
Saskaņā ar AS G4S Latvia aprēķiniem, pie operatīvā transporta noslodzes vidēji gada griezumā nepieciešamais dabasgāzes patēriņš ar gāzi aprīkotam auto ir par aptuveni 1300 latiem mazāks nekā sastāda degvielas izmaksas.

Jānis Ābele AS G4S Latvia Valdes loceklis, Drošības funkciju departamenta direktors: „Ikdienā nepārtraukti reaģējam uz trauksmēm objektos, un G4S Latvia viena operatīvā transporta vienība mēnesī vidēji nobrauc 2500 km. Kopējais degvielas patēriņš sastāda vidēji 50% no visām autoparka ekspluatācijas izmaksām. Līdz ar degvielas cenu sadārdzinājumu un prognozēm, ka cenu kāpums visticamāk sagaidāms arī turpmāk, interese par jebkuru izmaksu efektivizāciju, tostarp dabasgāzes uzpildes dzinēju pielietojumu ir likumsakarīga – arī no aspekta, lai izmaksu kāpumu neizjustu kompānijas klienti.

Teorētiski ar gāzes dzinēju aprīkotu auto ekspluatācijas izmaksas izdosies samazināt par aptuveni 30%. Protams, tikai pie attiecīgajiem nosacījumiem iespējams pārliecināties par iespējamo ekspluatācijas izdevumu reālu samazinājumu, taču tas noteikti būs mazāks. Turklāt dabasgāze vērtējams kā videi draudzīgākais kurināmais ar vismazāko CO2 emisiju. Jāmin, ka pretēji attīstītajām Rietumeiropas valstīm un Skandināvijas reģionam Latvijā ekonomiska transporta izmantošana apsardzes nozarē ir attīstības sākumā, jo šobrīd lielākoties izmanto novecojušas, lielas un ekspluatācijas ziņā dārgas automašīnas.”

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply