VID muitas amatpersonas novērš vairāk kā viena miljona kontrabandas cigarešu ievešanu no Baltkrievijas

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz autoceļa Daugavpils – Medumi, 2012.gada 13.aprīlī kādā smagajā automašīnā speciāli izveidotos slēpņos konstatēja paslēptu vairāk kā vienu miljonu dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Par kontrabandas mēģinājumu tajā pašā dienā VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 19.nodaļā „Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā” minētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm.

Piektdien, 2012.gada 13.aprīlī, VID muitas amatpersonas, patrulējot uz autoceļa Daugavpils – Medumi, apturēja un veica muitas kontroli kādai smagajai automašīnai – seglu vilcējam Renault ar Lietuvas Republikas valsts numura zīmi un puspiekabei Koegel. Veicot automašīnas padziļināto muitas kontroli, tās puspiekabē tika atrastas grīdā un griestos izveidotas slēptuves. Slēptuvēs kopumā VID muitas amatpersonas konstatēja 1 057 400 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām – 439 800 „NZ” markas cigaretes, 47 600 „Fest” markas cigaretes un 570 000 „MINSK” markas cigaretes.

Kā atzīst pieredzējušas muitas amatpersonas, slēptuves bija izveidotas ļoti profesionāli, ieguldot gan izdomu, gan līdzekļus puspiekabes pārbūvē. Kontrabandisti slēptuves bija aprīkojuši ar speciālām trosēm, kuras izmantoja cigarešu izvilkšanai no slēptuvēm. Neskatoties uz šo ierīkoto „mehānismu”, muitas amatpersonām bija nepieciešamas vairākas stundas, lai pilnībā izņemtu visas transporta līdzekļa puspiekabē paslēptās cigaretes.

Tajā pašā dienā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 19.nodaļā „Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā” minēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Izņemtās cigaretes un smagā automašīna ar piekabi novietotas Silenes muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā. Tuvākajā laikā cigaretes tiks nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Muitas pārbaudes laikā izņemtā automašīna saskaņā ar Krimināllikuma 42. pantu var tikt konfiscēta kā transportlīdzeklis, ar kuru veikta kontrabandas preču pārvadāšana.

Šobrīd neviena persona nav aizturēta, un VID Muitas kriminālpārvaldes izmeklētāji veic iespējamo vainīgo personu noskaidrošanu kriminālprocesā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply