„Scania Latvia” pērn dubulto pārdošanas apjomus

Viens no vadošajiem uzņēmumiem kravas automašīnu tirgū „Scania Latvia” pērn pārdevis 254 jaunus transportlīdzekļus, kas ir divreiz vairāk nekā 2010. gadā.

Kopumā 2011. gadā “Scania Latvia” izdevies sasniegt 21,6 milj. latu lielu apgrozījumu, kas ir par 89,47% vairāk nekā 2010. gadā. Uzņēmuma peļņa 2011. gadā sasniedza 651,7 tūkst. latu.

Labos finanšu rezultātus sekmējusi aktivitāte starptautisko kravas pārvadājumu segmentā, kā arī ekonomiskās situācijas valstī stabilizēšanās kopumā. Tāpat gūta atdeve no iepriekšējos gados veiktās uzņēmuma darbības restrukturizācijas un stratēģiskas resursu optimizēšanas.

„Scania Latvia” tirgus daļa Latvijā 2011. gadā sasniedza 19.4%, saglabājot stabilu pozīciju starp vadošajiem tirgus spēlētājiem.

Aigars Pušinskis, „Scania Latvia” vadītājs: „Aizvadītais gads „Scania Latvia” vērtējams kā veiksmīgākais pēdējo piecu gadu periodā, un sasniegtie darbības rezultāti ļāvuši saglabāt stabilu tirgus pozīciju. Pozitīvie rezultāti apliecina gan izvēlētās stratēģijas atbilstību mainīgajai tirgus situācijai, gan atdevi no iepriekš veiktajām investīcijām. Līdzās kravas automašīnu tirdzniecībai „Scania Latvia” nodrošina arī servisa pakalpojumus, kur pērn izdevās palielināt apgrozījumu par 28%.”

A. Pušinskis norāda, ka aizvadīto piecu gadu periodā mainījies pieprasījums, taču dominējošais segments nemainīgi ir jaunas kravas automašīnas jeb vilcēji, kas iegādātas starptautisko pārvadājumu veikšanai. Savukārt transports, kas iegādāts darbam tikai vietējā jeb Latvijas teritorijā, visbiežāk ir kokvedēji.

Aigars Pušinskis: “Vairāki Scania produkti pēdējo gadu laika kļuvuši par pieprasītiem nišas produktiem, tostarp V8 kravas automašīnas, kas paredzētas smagiem kravas pārvadājumiem kalnainos apvidos, jo nodrošina lielu vidējo ātrumu, zemu degvielas patēriņu un kopumā minimālas ekspluatācijas izmaksas. Ekonomisks degvielas patēriņš un iespēja kopumā samazināt ekspluatācijas izmaksas kļuvušas par izšķirošajiem faktoriem kravas transporta iegādē. Kopumā smago kravas transportlīdzekļu tirgus šobrīd ir sasniedzis optimālo līmeni – adekvātu Latvijas tirgus apjomam un situācijai, līdz ar to tuvāko gadu periodā strauja izaugsme nozarē nav prognozējama.”

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply