Pētījums: 83% iedzīvotāju uzskata, ka nepieciešams Latgales attīstības veicināšanas plāns

Valdības darba grupa ir izveidojusi īpašu plānu Latgales attīstības vecināšanai. Absolūtais vairākums (83%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka šāds plāns Latgales attīstības veicināšanai ir nepieciešams (50% – noteikti nepieciešams; 33% – drīzāk nepieciešams). To atklāj pētījumu aģentūras TNS pētījums.

Pretējās domās ir 10% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka šāds plāns Latgales attīstības veicināšanai nav nepieciešams (3% – noteikti nav nepieciešams; 7% – drīzāk nav nepieciešams).

7% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinoši liela daļa (40%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latgales attīstības veicināšanas plāna īstenošana ievērojami uzlabos ekonomisko un sociālo situāciju Latgalē (7% – noteikti jā; 33% – drīzāk jā).

Pretējās domās ir trešdaļa (34%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Latgales attīstības veicināšanas plāna īstenošana neuzlabos ekonomisko un sociālo situāciju Latgalē (9% – noteikti nē; 25% – drīzāk nē).

Ceturtajai daļai (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply