„Baltas” apdrošināšanas grupa „RSA Group” saņem starptautisku labākās darba vietas balvu

Starptautiskā apdrošinātāju grupa „RSA Group”, kurā ietilpst arī apdrošināšanas sabiedrība „Balta”, ir saņēmusi globālās sociālo pētījumu kompānijas „Gallup” 2012. gada labākās darba vietas balvu (Gallup Great Workplace Award 2012).

Pētījumā „Gallup” vērtēja nodarbinātības tendences dažādu nozaru vadošajos uzņēmumos vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē. Pētījumu kompānija atzīmē, ka šis bijis līdz šim visstingrāk vērtētais pētījums, kas godina uzņēmumus, kuru darbinieki uzrāda vislabākos produktivitātes un iesaistes rādītājus. Pētījumā tiek ņemti vērā dažādi kritēriji, ieskaitot kopējo darbinieku iesaistes līmeni un pierādījumus, kā šī iesaiste ir ietekmējusi kompānijas biznesa pamatdarbības rādītājus. Tajā tiek noteikts, kā darbinieki tiek iesaistīti un motivēti savu darba uzdevumu veikšanā un centienos sasniegt uzņēmuma mērķus.

„Ņemot vērā „Gallup” balvas starptautisko vērienu un atpazīstamību, mēs varam būt gandarīti, ka „RSA Group” ir atzīta ne tikai par labāko starp apdrošinātājiem, bet par vienu no pasaules labākajām darba vietām. Tas apliecina „RSA Group” un, tai skaitā, arī „Baltas” īstenoto mērķtiecību un pārliecību, ka novērtētiem darbiniekiem, kuri tiek iesaistīti uzņēmumam nozīmīgos procesos, patīk savs darbs, kas nozīmē arī labākus kompānijas rezultātus. Turklāt četrus gadus, kopš piedalāmies „Gallup” pētījumā, esam sasnieguši ievērojamus rādītājus, piemēram, esam aprēķinājuši, ka mūsu starptautiskajā apdrošināšanas grupā katri astoņi darbinieki ar augstu iesaistes līmeni un produktivitāti sniedz tādu ieguldījumu, kam citkārt būtu vajadzīgs vēl viens papildus noalgots darbinieks,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības „Balta” prezidents Tonijs Čodrijs (Tony Chaudhry).

Kopā ar „RSA Group” šogad „Gallup” labākās darba vietas balva tiks pasniegta vēl 26 kompānijām no visas pasaules. Tās aptver dažādus uzņēmējdarbības veidus – veselības aprūpi, tūrismu, mazumtirdzniecību, ražošanu un banku sektoru. Kopumā pētījumu kompānija ir atklājusi, ka kompānijās ar augstu iesaistes līmeni darbinieki ir produktīvāki, jūtas drošāk, ir vairāk orientēti uz labu klientu apkalpošanu un uzņēmumam ienes arī labāku peļņu. Šādi padotie ir 3,5 reizes vairāk apmierināti ar dzīvi, biežāk izjūt labu garastāvokli un retāk izmanto darba nespējas lapas. Tas nozīmē, ka uzņēmumi, rūpējoties par darbinieku iesaisti, uzlabo arī darbinieku kopējo apmierinātību ar dzīvi.

RSA grupas uzņēmumi ir saņēmuši augstus novērtējumus arī citur pasaulē, piemēram, iekļūstot starp 20 labākajām darbavietām Itālijā un tiekot atzīti par vieniem no labākajiem darba devējiem Skandināvijas valstīs. Turklāt RSA grupas uzņēmums Kanādā „Jonson Inc.” pagājušajā gadā starp 75 000 Kanādas uzņēmumu iekļuva Top 100 labāko darba devēju vidū, kā arī tika atzīts par vienu no TOP 50 uzņēmumiem, kas nodrošina plašu darbinieku iesaisti uzņēmuma vadības procesos.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply