Nedēļas laikā eID kartes noformējis jau 3251 iedzīvotājs

Pirmās nedēļas laikā interese par jaunajām personas apliecībām (eID) ir bijusi milzīga un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās jauno identifikācijas karti noformējis kopskaitā jau 3251 iedzīvotājs.

„Interese par personas apliecībām pirmajā nedēļā ir vērtējama kā ļoti liela un tas apliecina, ka šāda veida dokuments Latvijā ir bijis gaidīts un pieprasīts. Tas ir ne tikai ērts un praktisks dokuments, bet arī funkcionāls un noderīgs, jo ļauj apliecināt savu identitāti ne tikai klātienē, bet arī attālināti interneta vidē. Man ir prieks, ka iedzīvotāji šo dokumentu ir novērtējuši un esmu pārliecināts, ka tas atvieglos viņu ikdienu gan tepat Latvijā, gan arī, dodoties ceļojumos,” vērtējot pieprasījumu pēc personas apliecībām, pauž PMLP priekšnieks V.Jēkabsons.

Vislielākā interese par personas apliecībām pirmajā nedēļā bijusi Rīgā, jo gandrīz puse no visiem iesniegumiem saņemta Rīgas nodaļās (1555). Ārpus galvaspilsētas visaktīvāk iedzīvotāji jaunajam dokumentam pieteikušies Daugavpilī (161), Jelgavā (131), Valmierā (129) un Liepājā (105). Aktīvi jauno dokumentu pirmajā nedēļā noformējuši arī ārvalstīs mītošie Latvijas valstpiederīgie, jo 69 identifikācijas karšu pieteikumi iesniegti Latvijas vēstniecībās ārvalstīs.

Jau vēstīts, ka, sākot ar 2.aprīli, Latvijā uzsākts izsniegt jaunu personu apliecinošu dokumenta veidu – personas apliecības jeb identifikācijas kartes. Šis dokuments nav obligāts, un iedzīvotāji turpmāk paši varēs izvēlēties, kādu dokumentu noformēt un izmantot. Ja līdz šim ikvienam, kas vecāks par 15 gadiem, bija obligāti jānoformē pase, tad turpmāk ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs izvēlēties sev piemērotāko dokumenta veidu – pasi, personas apliecību vai pat abus šos dokumentus.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply