Aptuveni 70% zādzību tiek paveiktas cilvēku neuzmanības dēļ

Drošības risinājumu kompānijas AS G4S Latvia eksperti informē, ka daļa zādzību iepriekš tiek rūpīgi plānotas, taču vismaz 70% gadījumu tās paveiktas cilvēku neuzmanības rezultātā, kad garnadži var iekļūt mājoklī brīvi, bez īpašiem šķēršļiem. Lieliski „palīgi” šajā ziņā ir neaizslēgtas durvis, vēdināšanas režīmā atstāti logi vai balkoni, mājas dārzā atstātas mantas u.c.

G4S Latvia speciālisti aicina pievērst pastiprinātu vērību mājokļa drošībai ne vien ikdienā, bet arī svētku reizēs. Arī gaidāmajās Lieldienās mājokļa drošībai vēlams atvēlēt vajadzīgās rūpes, lai izvairītos no apzinātas vai neapzinātas garnadžu provocēšanas. Neatkarīgi no tā, vai mājoklis ir vai nav aprīkots ar signalizācijas sistēmu, būtībā ikvienam darbojas tie paši drošības pamatprincipi. Piemēram, elementārs padoms ir durvju aizslēgšana, taču nereti aizmāršības vai steigas dēļ tās tiek atstātas neaizslēgtas. Tāpat arī plašas logu fasādes vai logi, atstāti vēdināšanas režīmā, paaugstina garnadžu interesi un līdz ar to – arī zādzības risku.

Garnadžu „ēsma” – atvērti logi un neaizslēgtas durvis
G4S Latvia ikdienas novērojumi liecina, ka garnadži par upuri visdrīzāk izvēlas to īpašumu, kas nav aprīkots ar signalizāciju. Iecienītākie laiki ir diennakts tumšās stundas, kā arī jebkurš laiks, kad mājokļa saimnieku nav mājās. Garnadžus pievilina arī īpašumi, kur uzkrītoši no ārpuses redzami vērtīgi priekšmeti, īpaši pirmajā stāvā – audio un videotehnika, portatīvais dators un dažādi hi-tech produkti. Dažādās valstīs ikdienas ieradumi atšķiras – citviet garāmgājējiem ir ierasts skats redzēt mājokļa iekārtojumu namu fasādēs ar atvērtiem aizkariem, arī durvis netiek slēgtas, taču mūsu kultūrai tas nav raksturīgi. Papildus zādzībām nakts laikā Latvijā izplatītas ir tā sauktās „ātrās” zādzības, kad, uzlaužot durvis, garnadži paķer pirmo, kas atrodas priekšnamā, un nereti tās izrādās visvērtīgākās lietas – soma ar naudas maku, dokumentiem un automašīnas atslēgām.

Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja: „Līdz ar siltā laika atnākšanu, kā arī brīvdienu un atvaļinājumu perioda sākumu, garnadži izmanto cilvēku prombūtni un bezrūpību. Neaizvērts logs vai neaizslēgtas durvis ir laba „ēsma” zagļiem, ko aizmāršības dēļ diemžēl rada paši cilvēki. Šādi apstākļi būtiski pastiprina zādzību risku un ļauj pastrādāt likumpārkāpumu vien skaitītās minūtēs. Der atcerēties, ka Jūsu prombūtnes laikā arī kaimiņi nav labākie nama sargi. Labākajā gadījumā, konstatējot zagļu rosību, tiks vizuāli identificēts likumpārkāpējs un izsaukta Valsts policija. Taču, kā zināms, oficiālais Policijas ierašanās laiks ir no 15-25 minūtēm. Tāpēc, ir vērts izvērtēt veicamos pasākumus, lai maksimāli ilgi aizkavētu zagļu iekļūšanu mājokī. Pieredze rāda, ka apsardzes signalizācija būtiski šo laiku pagarina un visbiežāk, zagļu aktivitātes tiek novērstas pavisam – drošības detektori lokāli rada lielu troksni, pievēršot apkārtējo uzmanību, kā arī uz objektu nekavējoties tiek nosūtīta bruņota operatīvā grupa”.
Ņemot vērā faktu, ka liela daļa zādzības tiek realizētas nakts laikā, G4S Latvia pārstāvji atgādina, ka papildus drošību sniegs signalizācijas sistēmas režīms „MĀJĀS” ar iespēju aktivizēt signalizāciju apsardzes režīmā vien atsevišķās telpās, piemēram, priekšnamā vai mājas pirmajā stāvā.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply