Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programmā bērniem Štābiņš pieteikušās gandrīz 50 NVO

Rimi un portāla Ziedot.lv brīvā laika programmai bērniem Štābiņš pieteikušās gandrīz 50 nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas. Lai nodrošinātu dažādas bezmaksas aktivitātes bērniem no maznodrošinātām un nelabvēlīgām ģimenēm, organizācijas lūgušas gan finansiālu, gan materiālu palīdzību gandrīz 43 000 latu apmērā. Programmas atbalstam līdz pat aprīļa vidum turpinās ziedojumu vākšanas akcija, kad ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts sniegt savu palīdzīgo roku trūcīgo bērnu atbalstam un ziedot līdzekļus ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto veikalos.

Par Rimi un Supernetto pircēju ziedojumiem programmas Štābiņš ietvaros plānots gan materiāli, gan finansiāli atbalstīt pēc iespējas vairāk nevalstisko organizāciju dažādās Latvijas pilsētās, tādējādi sniedzot iespēju vairākiem tūkstošiem trūcīgo bērnu un jauniešu visā Latvijā lietderīgi pavadīt brīvo laiku, apgūst jaunas prasmes un dzīvē noderīgas iemaņas.

Lai bērniem no maznodrošinātām un nelabvēlīgām ģimenēm nodrošinātu kvalitatīvu un interesantu laika pavadīšanu ārpus mācību stundām, organizācijas lūdz atbalstu dažādu izglītojošu aktivitāšu nodrošināšanai –ekskursiju, radošo darbnīcu un tematisko pulciņu organizēšanai, kā arī transporta nodrošināšanai un telpu labiekārtošanai. Visvairāk pieteikumu brīvā laika programmai Štābiņš saņemti no Kurzemes (apmēram trešdaļa no visiem pieteikumiem), kā arī Rīgas un tās apriņķa (ceturtā daļa no visiem pieteikumiem). Vienlīdz lielu interesi iesaistīties Štābiņa programmā izrādījušas organizācijas no Vidzemes un Zemgales (piektā daļa no visiem pieteikumiem), savukārt mazāk aktīvs bijis Latgales novads. Latvijas pilsētu vidū aktīvākās bijušas Liepājas, Jelgavas, Ventspils, Bauskas un Valmieras nevalstiskās organizācijas.

Bērnu ārpusskolas aktivitāšu organizēšanai visbiežāk tiek lūgta palīdzība dažādu materiālu iegādē – organizācijām trūkst kancelejas preces, materiāli rokdarbiem, galda spēles un citas lietas. Vairākas no organizācijām lūdz daudz nopietnāku palīdzību un lielāku finansiālu ieguldījumu, piemēram, datorus, sporta inventāru vai mūzikas instrumentus. Turklāt organizācijām aktuāla ir arī palīdzība pārtikas produktu nodrošināšanai – gan pusdienām, gan uzkodām ekskursiju, radošo darbnīcu un pulciņu laikā.

Brīvā laika programma Štābiņš ar devīzi – Ir kur iet, ir ko darīt! – radīta ar mērķi sniegt iespēju bērniem no trūcīgām ģimenēm saturīgi un kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku interesantā vidē un vienlaikus apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Programmu Štābiņš plānots īstenot kopā ar nevalstiskajām organizācijām (piemēram, dienas centriem, krīzes centriem, biedrībām) visā Latvijā, kas īsteno dažādas bezmaksas aktivitātes bērniem – sniedz atbalstu vai nodrošina ēdināšanu bērniem no maznodrošinātām vai nelabvēlīgām ģimenēm, organizē interešu pulciņus, nodarbības u.c.

Brīvā laika programmas Štābiņš atklāšana plānota aprīļa beigās, kad pēc visu iesniegto pieteikumu apkopošanas un izvērtēšanas tiks paziņotas tās organizācijas, kuras saņems finansiālu un materiālu atbalstu no Rimi un Ziedot.lv un kļūs par programmas oficiālajiem biedriem.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply