Iznācis „Nodokļi un komercija” apvienotais jubilejas numurs

Iznācis izdevuma “Nodokļi un komercija” apvienotais jubilejas numurs. Par godu jau otrajai izdevuma jubilejai, šajā numurā pieejama divreiz plašāka informācija. Abonenti var iepazīties ar izmaiņām iestāžu vadībā, vadlīnijām būvniecības izmaksu indeksācijai, izmaiņām akcīzes preču aprites kārtībā, grozījumiem Gada pārskatu likumā, izmaiņām valsts un pašvaldības zemes nomu un citu svarīgu informāciju. Tāpat pieejama informācija grāmatvežiem par grāmatvedības kārtošanu, darba tiesisko attiecību noformēšanu, preču tirgus cenām vai vērtības noteikšanu, kā arī ikvienam noderīga informācija par rūpniecības veiksmēm, par to, kas nosaka ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā, „zaļās” ražošanas attīstību, PVN un telpu īri, mazumtirdzniecības apgrozījumiem un citiem noderīgiem faktiem.

Papildus plašajai nodokļu, grāmatvedības un komercdarbības informācijai, izdevumā pieejama arī finanšu konsultantes grāmatvedības un nodokļu jomā Ingas Pumpures intervija par to, cik stabili un droši šobrīd var justies uzņēmēji Latvijā, ar kādām problēmām nodokļu jautājumos nākas saskarties un kā tās risināt.

Jautājot cik lielā mērā šobrīd Latvijā var runāt par nodokļu un uzņēmējdarbības vides stabilizēšanos un kas par to liecina, Inga Pumpure informē: „Pagājušā gada 7.septembrī uzņēmēju organizācijas – Zemnieku saeima (ZSA), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) – sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) kopīgi izstrādāja un parakstīja dokumentu “Nodokļu politikas stratēģija 2011.-2014.gadam”, kas iesniegts apstiprināšanai valdībā. Finanšu ministrijas pārstāve Karina Korna intervijā žurnālam „Bilance” gan norāda, ka: „Šādus dokumentus kā stratēģijas parasti neapstiprina Ministru kabinetā, un tā ir vairāk labas gribas izrādīšana”, kas uzskatāmi liek saprast, ka nav paredzams, kas notiks 2013. un 2014. gadā. Šajā dokumentā tika apsolītas konkrētas uzņēmējiem interesējošas lietas. Pirmkārt, 2011.–2014. gadā netiks palielināta uzņēmumu ienākuma nodokļa pamatlikme un saglabāts nemainīgs kopējais nodokļa atvieglojums un atbrīvojumu apmērs. Otrkārt, netiks palielinātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Treškārt, netiks palielināta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) standartlikme un netiks palielināts kopējo samazināto PVN likmju un citu atvieglojumu apmērs. Doma, protams, apsveicama, un mums atliek cerēt, ka tas tiešām piepildīsies. Bet, manuprāt, vēl pāragri spriest par nodokļu un uzņēmējdarbības vides stabilizēšanos. Tas, kādā steigā un nepārdomāti iepriekšējo gadu laikā Latvijā ir veiktas ļoti būtiskas nodokļu politikas izmaiņas, to attaisnojot ar dziļo ekonomisko krīzi, nevieš uzticību, ka turpmāk visas izmaiņas nodokļu likumdošanā būs pārdomātas un balstīsies uz rūpīgu analīzi. Bieži lēmumi nodokļu politikas jomā tiek pieņemti pēdējā brīdī, uzņēmēji par tiem uzzina neilgu laiku pirms izmaiņu stāšanās spēkā. Skaidras nodokļu politikas stratēģijas trūkums ir radījis neskaidrību par uzņēmējdarbības iespējām nākotnē un devis papildus iemeslus ēnu ekonomikai. Tieši nodokļu politikas neprognozējamību uzņēmēji uzskata par traucēkli ekonomikas izaugsmei un stabilitātei.”

Lai lasītu visu žurnālu un tā iknedēļas pielikumus “Gudri!”, varat kļūt par izdevuma abonementu, sazinoties ar izdevējiem – abon@nk.lv

Kategorija: Finanses
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply