Atzīmējot 125. gadu jubileju, AEG radījis unikālu plakātu reprodukciju

2012. gadā mājsaimniecības preču ražotājs AEG atzīmē 125. dzimšanas dienu. Uzsākot savu darbību kā elektrisko spuldzīšu ražotājs, vairāk nekā gadsimta laikā AEG izdevās kļūt par īstu novatoru elektrisko ierīču radīšanā. Tieši AEG adaptējis veļas mašīnu lietošanai mājās un radījis pirmo indukcijas plīts virsmu. Atzīmējot vērienīgu jubileju, AEG ir sagatavojis astoņu plakātu reprodukciju, kas attēlo mājsaimniecības ierīču attīstību gadsimta garumā.

„Jau vairāk nekā gadsimtu AEG attaisno savu devīzi ideāla forma, perfekta darbība, radot arvien inovatīvākas mājsaimniecības ierīces. Reti kurš zina, ka tieši AEG 1935. gadā radīja pirmo iebūvējamā ledusskapja prototipu, vēlāk attīstot iebūvējamās tehnikas līniju kā vienu no savām prioritātēm. Turklāt tieši AEG bija pirmie, kas sāka aprīkot savus produktus ar „zaļajām” programmām, 1976.gadā radot veļas mašīnu ar enerģiju taupīgo režīmu”, stāsta AEG zīmola pārstāvis Latvijā, Electrolux Latvia direktors Eduards Reneslācis.

Lai attēlotu uzņēmuma 125. gadu vēstures dinamiku, AEG ar mākslinieku palīdzību izstrādājis plakātu reprodukciju ar uzņēmumā nozīmīgākiem izgudrojumiem.

Viens no plakātiem ir veltījums Pīteram Behrenam (Peter Behren), dizaineram, kurš pievienojās AEG 1907. gadā kā mākslas konsultants un deva milzīgu ieguldījumu AEG dizaina koncepta izstrādē un tālākajā pilnveidošanā. Turklāt viņš tiek uzskatīts par vienu no 20. gadsimta pasaulē ievērojamākiem industriālā dizaina pārstāvjiem.

Pārējās reprodukcijās ir attēloti AEG revolucionārie produkti, kuri savā laikā iezīmēja jaunu pakāpi mājsaimniecības ierīču attīstītībā. Piemēram, Vampyr and Vampyrette putekļusūcēji, pirmā automātiskā veļas mašīna AEG Lavamat, pirmā indukcijas plīts virsma un citi inovatīvi izgudrojumi.

Visa plakātu reprodukciju sērija ir pieejama šeit – http://www.flickr.com/photos/40066987@N06/sets/72157629721277989/.

Turpinot inovāciju ceļu, 2011. gadā AEG prezentēja jaunu sadzīves tehnikas kolekciju “Neue Kollektion”, kas ieguva deviņas iF balvas, kas ir pielīdzināma Oskara balvai dizaina jomā.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply