Rīgas jaunums: «Chococita» – zemenīte šokolādē

2012. g. 24. martā t/c „Domina” tika atverta pirmā tirdzniecības „saliņa”, kas piedavā jauno desertu Latvijas tirgū – zemenes šokolādē „Chococita”. Nosaukums ir radies saplūstot kopā vārdiem „Chocolate” (tulkojumā no Angļu val.: šokolāde) un „Frecita” (tulkojumā no Spāņu val.: zemene).

„Chococita” dibinātāji ir trīs jauni Latvijas Banku Augstskolas studenti, kas ir entuziasma pilni un gatavi aktīvi strādāt pie sava pirmā biznes-projekta. Start-up (projekts, kas ir domāts tā ātrai realizācijai) ideja pieder vienam no viņiem – Vasilijam Zarembam. No „Chococita” idejas rašanās līdz tā realizācijai pagāja tikai mazliet vairāk par mēnesi. V. Zaremba saka: „Pateicoties savām studijām, es piedalījos starptautiskajās biznesa nedēļā Lillē (Francija). Tur arī es iepazinos ar studentiem no Kolumbijas. Vēlāk, kad devos uz Kolumbiju, uzzināju par garšīgo deserti un ieraudzīju, kā svaigas un saldās zemenes tiek aplietas ar šokolādi.”

Šodien Kolumbijas deserta koncepcija ir pieejama arī Latvijas galvaspilsētā: katrs klients var izvēlēties augļu gabaliņus (banāni, kivi, vai zemenes), kas tiks savirknēti uz bambusa zobentiņa un aplieti ar karstu balto vai tumšo šokolādi. Tad tam visam tiek uzbērti sasmalcinātie rieksti un gatavs deserts tiek uz laiku ievietots ledusskapī. Sortimentā: „Chikita” (bērnu, trīs mazie augļu gabaliņi, Ls 1.34), „Chika” (trīs augļu gabaliņi, Ls 1.34), „Charly” (četri augļu gabaliņi, Ls 1.69) un speciālpiedāvājums „Chococita” (četras zemenes!). Deserta cena neatšķirās pēc augļu izvēles.

„Chococita” desertu pagatavošanas procesā tiek izmantots mūsdienu tehniskais aprīkojums – šokolādes strūklaka no uzņēmuma „Sephra”, kas ir viens no vadošākajiem šīs jomas uzņēmumiem. Šokolāde – no Beļģijas.

Līdz jūnija sākumam „Chococita” tirdzniecības „saliņas” parādīsies t/c “Rīga Plaza”, “Mols”, “Alfa” un “Spice”, bet nākotnē šos desertus varēs sastapt Vecrīgā un Jūrmalā. Projekta dibinātāju plānos ir interaktīvās mājaslapas un bērnu spēles izstrāde.

„Šobrīd mums izdevās neiesaistīties kredītos, viss projekts tiek finansēts no pašu līdzekļiem. Taču nākotnē neizslēdzam Eiropas Savienības grantu izmantošanu” – piebilst Zaremba.

Jaunie uzņēmēji ir no Liepājas, šobrīd studē un dzīvo Rīgā un visus savus ienākumus novirza uz sava biznesa attīstību.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply