Jūrmalā tiek atklāts populārais restorāns Uzbekistāna

Pagājušā nedēļas nogalē ar vērienīgu pasākumu Jomas ielā tika atklāts populārais restorāns Uzbekistāna. Majoros mītošajā Uzbekistānā viesiem tiks piedāvāti jau tradicionālie uzbeku gardumi: samsa, kovurma lagman, uzbeku plovs un daudzi citi ēdieni.

„Ideja par restorāna atklāšanu Jūrmalā mums radās gandrīz gadu atpakaļ. Sākumā, ļoti optimistiski skatījāmies uz restorāna tapšanas procesu, cerot, ka varēsim to atklāt jau pērnā gada vasarā, taču viss negāja tik raiti kā vēlētos. Daudz laika un investīcijas tika ieguldītas telpu pārbūvē. Vēlējāmies restorāna telpas padarīt plašākas, neatstājot tās tādas, kādas tās tika „pārmantotas” no bijušās kafejnīcas Pingvīns. Tāpat piestrādājām pie nacionālā kolorīta integrēšanas telpās, kā arī pie tā, lai mūsu virtuve tiktu pasniegta tādā izpildījumā un garšas spektrā kā tas ir Uzbekistānā. Grozies kā gribi, nacionālo virtuvi ir jāgatavo pavāriem, kas ar šo kultūru ir auguši un zina kādai jābūt tās smaržai un izpildījumam, tāpēc arī visi pavāri mums tika piemeklēti Taškentā”, stāsta restorāna Uzbekistāna īpašnieks Tairs Turdušadžijevs.

Restorāna „Uzbekistāna” dizaina autore ir Veronika Novikova, kura arī ir veidojusi Rīgas „Uzbekistānas” interjeru. Atšķirībā no Rīgas restorāna kurā vairāk jūtams nacionālais kolorīts visā tā vienkāršībā, Jūrmalas restorānā jūtams Austrumu šiks un vērienīgums, ko paspilgtina māla arkas, kolonnas un citi elementi.

Restorāna šefpavārs būs Latvijā tik iemīļotais Ahrols Tadžibajevs, kurš ir strādājis leģendārā Taškentas restorānā Bahor, kā arī izslavinātajā Maskavas restorānā „Baltā tuksneša saule”.

Līdz ar silto laiku tiks atklāta arī restorāna terase, ar kuru kopā tiks nodrošinātas 126 sēdvietas. Plānots, ka restorānā ieguldītās investīcijas tiks atpelnītas piecu gadu laikā.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply