Projekta „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” laikā aicina balsot par dižākajām vietām visos novados

Turpinot tradīciju apceļot un iepazīt Latvijas īpašākās vietas, uzņēmums „Ingman Saldējums” kopā ar Latvijas pašvaldībām meklēs 12 labākās Latvijas dižvietas.

Projekta laikā ikviens aicināts balsot par dižvietām – vietām, kur rodas stāsti par Latviju. „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” ir turpinājums pērn aizsāktajam projektam par leģendārāko vietu meklēšanu visos Latvijas novados.

Kopā ar Latvijas pašvaldībām „Ingman Saldējums” balsojumam par Latvijas dižvietām izvirzījis 80 īpašas vietas četrās kategorijās: māja, mežs, zeme un ūdens. Latvijas iedzīvotāju balsojums noteiks 12 dižvietas jeb trīs dižvietas katrā kategorijā, pie kurām tiks uzstādītas īpašas atpazīšanas zīmes.

Normunds Labrencis, projekta „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” idejas autors: „Turpinot pērn aizsākto tradīciju iepazīt un apceļot Latviju kopā ar saldējumiem „MĀJAS”, šogad aicinām ikvienu balsot par Latvijas dižākajām vietām, kuras glabā stāstus par Latviju. Kopā ar pašvaldībām esam izvirzījuši 80 vietas, no kurām aicinām kopīgā Vislatvijas balsojumā noteikt 12 dižākās no dižākajām vietām! Ceram, ka šogad sociālais projekts gūs tikpat ielu atsaucību, un cilvēki ar interesi un aizrautību apceļos Latvijas novadus un to dižākās vietas, kas glabā dārgu mantojumu par Latvijas un tās iedzīvotāju vēsturi!”

Projekts „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” ir turpinājums aizvadītā gada projektam, kad iedzīvotāji no visas Latvijas iesūtīja stāstus par vairāk nekā 500 vietām, kuras apkopojām īpašā Latvijas leģendārāko vietu kartē, kas aplūkojama www.majaslegendas.lv

Balsojums par Latvijas dižvietām notiks 4 kategorijās. Kategorijā ZEME iespējams balsot par Latvijas dižākajiem kalniem, pakalniem, alām, dižakmeņiem. Kategorijā MĀJA balsojums notiek par muižām, pilīm, baznīcām un citām dižām ēkām. Kategorijā ŪDENS balsojums notiek par upēm, ezeriem, strautiem, avotiem un ūdenskritumiem. Kategorijā MEŽS balsojums notiek par Latvijas dižākajiem parkiem, mežiem un dižkokiem.

Projektā „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” var iesaistīties ikviens, atdodot savu balsi par viņaprāt dižākajām Latvijas vietām. Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un izmantot iespējas iepazīt un reizē arī popularizēt savu novadu.

Balsojums par Latvijas dižākajām vietām interaktīvajā mājas lapā www.majaslegendas.lv norisināsies no 26. martā līdz 26. aprīlim. Savukārt pēc balsojuma pie visām 12 dižvietām tiks uzstādītas īpašas atpazīšanās zīmes.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply