2Annas un Rīgas Ritmi: Kinokoncerti

Kinokoncerti ir mūzikas festivāla „Rīgas Ritmi” un producentu grupas „2Annas” jaunais kopprojekts. 26. un 27. aprīlī 21.00 Kongresu nama mazajā zālē tiks izrādītas laikmetīgās Latvijas un pasaules mēmās īsfilmas, ko muzikāli ar oriģinālām improvizācijām pavadīs latviešu mūziķi.

26. aprīlī Kinokoncerts tiks veltīts Latvijas īsfilmu programmai, izrādot 5 bezdialoga īsfilmas. Šo īsfilmu autori ir poētiskā dokumentālā kino pamatlicēji Hercs Franks, Uldis Brauns, kā arī Ivars Kraulītis ar savu leģendāro spēles īsfilmu “Baltie zvani”, kas iekļauta pasaules 100 labāko īsfilmu topā. Tverot uz ekrāna redzamās noskaņas, oriģinālu pavadījumu klātienē improvizēs Štrausa stīgu kvartets, kura repertuārā ir gan klasisku, gan populāru skaņdarbu aranžējumi. Kvartets piedalījies starptautiskajā konkursā “Prāgas pavasaris”, sadarbojies ar Čehijas, Lielbritānijas, Baltkrievijas un Itālijas vēstniecībām, uzstājies kopā ar dziedātājām Lindu Leen, Amber un citiem Latvijā populāriem mūziķiem.

27. aprīlī uz ekrāna tiks rādītas dejas īsfilmu programmā iekļautās 6 ārzemju īsfilmas, kurās cilvēciskās emocijas un attiecības tiek izdejotas mūsdienu modernās horeogrāfijas priekšnesumos. Iespaidojoties no īsfilmās redzamās informācijas, latviešu džeza mūziķi Intars Busulis, Viktors Ritovs, Gints Pabērzs un Andris Grunte klātienē radīs unikālu muzikālo improvizāciju. Šie džeza mūziķi jau vairākas gadus sadarbojas dažādos mūzikas projektos, kas balstīti džeza mūzikas izpētei un pilnveidošanai. Viņi noteikti dēvējami par vieniem no profesionālākajiem un spilgtākajiem Latvijas džeza mūzikas interpretiem.

Kinokoncertu laikā izspēlētās oriģinālās kompozīcijas tiks ierakstītas un piedāvātas filmu autoriem kā alternatīva jau esošajiem filmu skaņu celiņiem. Šis Latvijā ir vēl nebijis projekts, kura laikā mūziķiem ir iespēja radīt pilnīgi jaunu mākslas darbu un skatītājiem ir iespēja piedalīties šajā jaunradē.

Mūsdienu mēmais un bezdialoga kino ir ne tikai atsauce uz pagājušā gadsimta sākuma kino attīstību. Mainījusies sabiedrības uztvere, temps, prasības, kas agrāk tika atklāts, šodien tiek slēpts mākslas simbolos un atsaucēs – šī ir mūsdienu mēmā un bezdialoga kino iezīme un labākā īpašība. Tas ir ne vien izklaidējošs, bet arī atbilstošs sabiedrības uztverei, uzrunājot auditoriju dažādos veidos un uztveres līmeņos.

Kinokoncerti paredzēti ne tikai kino gardēžiem, bet arī inteliģentās mūzikas cienītājiem.

Vairāk informācijas meklējiet www.rigasritmi.lv

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply